Trojan:Win32/Zpevdo.A nedir?

Pc yi açtım altta win defender tehdit buldu yazdı açtım defender ı 2 tane trojen bulmuş gösteriyordu  Trojan Zpevdo diye sonra bende wifi i kapayıp malwarebytesı açtım 1dk bile geçmeden tehdit yok olarak gösterdi ama hiç kaldır felan demedim malwarebytes da tehdit bulmadı ne olabilir bu yönetici izni isteyen bi oyun açtım aslında direkte virüs olmadığına eminim o oyunda. Ne olabilir veya niçin gözükmüyor olabilir?

selocan787 selocan787 (107)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Defender Trojan:Win32/Zpevdo.A virüsünü yakaladığı an otomatik temizlemiştir. Trojan:Win32/Zpevdo.A truva atını Malwarebytes da tanıyor. Malwarebytes bu virüsü Trojan.Agent.UKN adı ile tespit ediyor.

    Daha sonra Malwarebytes ile taradığında virüs çıkmadıysa Windows Defender Trojan:Win32/Zpevdo.A virüsünü otomatik olarak temizledi demektir.

    Windows Defender ile bilgisayarı taramana yapmana gerek yok. Windows Defender virüsün aktivitesini, hareketini gördüğü an onu yakalamış ve silmiştir.  Bu sebepten Malwarebytes bilgisayarında virüs bulamamıştır.

    Trojan:Win32/Zpevdo.A nedir?

    Trojan:Win32/Zpevdo.A bir tür truva atıdır. Truva atı denen zararlı yazılımlar başkalarının bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilmelerine, bilgisayarınızı kontrol etmelerine ve bilgilerinizi çalmalarına yardımcı olan virüs türleridir.

    Trojan:Win32/Zpevdo.A trojanı farklı antivirüslere tarafından farklı isimler ile tespit edilebilir, temizlenebilir
    Trojan:Win32/Zpevdo virüsü şu antivirüs programları tarafından tespit edilebilir:

    • Virüs adı Trojan.Agent.UKN  Antivirüs programı: Malwarebytes
    • Virüs adı HEUR:Trojan.Win32.Generic  Antivirüs programı: Kaspersky
    • Virüs adı FileRepMetagen [Malware] Antivirüs programı: Avast
    • Virüs adı FileRepMetagen [Malware] Antivirüs programı: AVG
    • Virüs adı TR/Spy.Agent.kwezc Antivirüs programı: Avira
    • Virüs adı Trojan.GenericKD.31001930 Antivirüs programı: Bitdefender
    • Virüs adı Trojan.PWS.Stealer.24187 Antivirüs programı: Dr.Web
    • Virüs adı Trojan:Win32/Zpevdo.A Antivirüs programı: Windows Defender

    Trojan:Win32/Zpevdo.A genel olarak bulaştığı bilgisayardaki şifreleri çalmayı hedeflemektedir. Eğer bilgisayarınıza Trojan:Win32/Zpevdo.A bulaştıysa mutlaka parolalarınızı değiştirmenizi öneririm.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    Her antivirüs programı aynı virüsü bulamaya bilir bilgisayarını bir de

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Bu programlar ile tara?

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İşte mbytesla taradım sorun yok selocan787 5 yıl önce
    • Yav bu programlar ile de bi tara bilgisayarını mallwarebytes in bulamadığını belki bu programlar bulur @selocan787 darkcrak 5 yıl önce

    Malwarebytes'ın ana sayfasındaki o scan butonuna bastığın zaman hızlı tarama yapıyor. Derin tarama yapmak her zaman daha sağlıklı sonuç verir.

    Bu videoda derin tarama nasıl yapılır anlattık. Malwarebytes nedir? Nasıl kullanılır? - VİDEOLU ANLATIM

    Ayrıca Windows Defender bulduğu zararlı yazılımı otomatikmen kaldırdıysa Malwarebytes'ın onu bulamaması çok normal.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Direk kaldırmış olabilirde ben tam tarama yaptım full scan selocan787 5 yıl önce
    • Acaba gizlenmiş olması virüs programının bulamaması mümkünmü selocan787 5 yıl önce
    • Faruk Bey aynı oyuna girdim gene virüs tespit etti fakat mbytesla tarama yaptım oyun açıkken bir şey bulmadı selocan787 5 yıl önce
    • oyunu nereden indirdin? cracklı veya full sürüm falan mı? @selocan787 omercik 5 yıl önce