Trojan.Zbot virüsü tehlikeli mi?

Malwarebytes bilgisayarımda Trojan.Zbot virüsü buldu. Aşağıdaki tüm dosyalarda Trojan.Zbot var görünüyor:

APPDATA\ROAMING\rundll32.exe
APPDATA\ROAMING\rundll3.exe
APPDATA\ROAMING\csrss.exe
APPDATA\ROAMING\svchost.exe
APPDATA\LOCAL\TEMP\KB03576104.EXE

Trojan.Zbot nasıl temizlenir? Trojan.Zbot tehlikeli bir virüs mü? Trojan.Zbot bilgilerimi çalmış olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Trojan.Zbot  ya da Trojan Zeus, Zeus malware ailesinden gelen bir yazılımdır. Bu bir truva atıdır. Yani bilgisayarına kötü niyetli kişilerin erişmesi için tasarlanmıştır. Parola, kredi kartı gibi bilgilerin çalınması için tasarlanmıştır.

    Trojan.Zbot genelde finansal bilgileri (mesela kredi kartı, banka giriş bilgileri) çalmak için kullanılır. Trojan.Zbot bilgisayarına bulaştığında komuta yönetim sunucusu adı verilen uzak bir bilgisayardan emirler alır.  Böylelikle bilgisayarda nerelerde girmişsin, neler yapmışsın her şeyi saldırgan görür.  Yeterince gözünü korkuttum mu? :) ama gerçek bu.

    Trojan.Zbot çok tehlikeli bir virüstür. Bu sebepten bir an önce temizlemelisin. Malwarebytes, Emsisoft anti-malware gibi programlar sana yardımcı olacaktır.

    hakan hakan (15424)