TRT 1 sinyal sorunu ve göstermeme problemi

Arkadaşlar bu avrupa şampiyonası başladığından beri TRT 1 izleyemiyorum.  Sürekli donuyor ve sinyal kesiliyor. Bildiğim kadarı ile maç zamanı şifreli yayona geçiyor 11794  V 30000 olarak da uyduya ekledim ama nafile. Genel bir sorun mu var sizler maçları izleyebiliyor musunuz? Youtube de filan da maçlar yok. Nerden izlicez anlamış değilim.

1ogrenci 1ogrenci (11)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anladığım kadarı ile TRT lisans anlaşmaları gereği normal frekanstan yayını kesiyor ve daha zayıf bir sinyal üzerinden yayın yapıyor. Bu durumda da pek çok kullanıcı zayıf sinyal, düşük sinyal kalitesi yüzünden yayını izleyemiyor.  Bu durumda antende ince ayar gerekebilir. 11794  V 30000 bilgilerini girdiğiniz halde görüntü gelmiyorsa o zaman çanak antende ince ayar yapılmalı.

    murat murat (12532)
    2 ay önce cevaplandı