Trustedinstaller.exe nedir?

Görev yöneticisinde trustedinstaller.exe adında bir işlem var. trustedinstaller.exe zaman zaman CPU yani işlemciyi %100 kullanıyor ve bilgisayar kasmaya başlıyor.

trustedinstaller.exe nedir? trustedinstaller.exe nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Trustedinstaller.exe nedir?

    Trustedinstaller Windows modül yükleyicisi tarafından kullannılan bir sistem dosyasıdır.
    Trustedinstaller virüs değildir. Zararlı yazılım değildir. Önemli bir sistem dosyasıdır.

    Trustedinstaller Windows güncellemelerinin yüklenmesinde devreye girer.  İşletim sistemiz otomatik olarak güvenlik güncelleştirmelerini yükliyorsa Trustedinstaller.exe bu güncelleştirmeleri otomatik yapar.

    Bu güncelleştirmeler sırasında Trustedinstaller.exe dosyasının işlemciyi %100 kullanması
    normaldir.

    Windows otomatik olarak güncelleştirmeleri indirir (elbette yapılandırmanıza göre). Trustedinstaller.exe dosyası görev yöneticisinde görünüyorsa yapılması gereken şey Trustedinstaller dosyasının işleminin bitirmesini beklemektir.
    Trustedinstaller işlem yaparken oyun  gibi sistemi yoracak işlemlerden kaçınmakta fayda vardır.
    Trustedinstaller konum olarak C:\Windows\servicing\TrustedInstaller.exe yolu üzerinde bulunur.

    Trustedinstaller.exe nasıl kaldırılır?
    Trustedinstaller.exe kaldırılmamalıdır.  Trustedinstaller kaldırılırsa Windows güncelleştirmeleri yüklenemez ve işletim sisteminiz sorun yaşar. Bu sebepten Trustedinstaller üzerinde bir işlem yapmamalısınız.

    hakan hakan (15394)