TTNET Hatalı Port Servisi hatasının çözümü nedir?

Evde TTNET internet kullanıyorum. Dün geceden beri bir web sitesine girmek istediğimde otomatik olarak karşıma şu hata geliyor:

Hatalı Port Servisi

Bilgilerinize erişilemedi lütfen tekrar deneyiniz.

Sorunu gideremezseniz, 444 0 375 numaralı TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Yönlendirildiğim site şu: http://bilgi.ttnet.com.tr/hatali_port/Info.aspx

Adsl modeminde hiç bir değişiklik yapmadım. Bu hata durduk yere karşıma çıkmaya başladı. Sorun sizce modemde mi?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun modeminizde ya da sizde değil. TNET Hatalı Port Servisi hatası Turk Telekom yani TTNET kaynaklıdır.

    Fakat bazen geçici sorunlar olur. Bu durumu anlamak için öncelikle ADSL modemi kapatın ve açın.

    Eğer TTNET  Hatalı Port Servisi hatası düzelmiyorsa o zaman TTNET'i aramalısınız.

    TTNET Hatalı Port Servisi hatasını siz düzeltmezsiniz. Yapmanız gereken TTNET destek hattını yani 444 0 375 numaralı telefonu aramak ve port hatası aldığınızı belirtmek olmalıdır.

    Sakın modem ayarlarınız ile oynamayın.

    Genelde TTNET port hatası yönlendirmesini port değiştirerek çözecektir.

    Bazı TTNET çalışanları yeterince bilgi sahibi olmadığından sorunun sizde yani modemde olduğunu söyleyebilirler. Bu durumda ısrarla sorunun TTNET'de olduğunu söyleyin. Hatta daha önce pek çok benzer olayın yaşandığını ve bu durumların TTNET tarafında çözüldüğünü söyleyin.

    Benzer bir olayı yaşayıp yeni modem alan arkadaşım var.  Gelen teknik ekip sorunun modemde olduğunu söylemiş. Bu arkadaşımda yeni bir modem almış.

    Fakat durum değişmemiş. Yani TTNET Port servisi hatası almaya devam etmiş.

    Boşu boşuna yeni bir modem aldı. Siz böyle bir hata yapmayın.

    hakan hakan (15409)