TTNET VPN'siz İnternete Bağlanamama Sorunu

Merhaba,

Saat 19:00'dan itibaren, internetime bir yavaşlık farkettim. Yaklaşık yarım saat sonra da, sadece Google'ye girebiliyordum ancak ne resimler yükleniyordu, ne de diğer içeriklere girebiliyordum. VPN'yi açayım, belki erişim yasağı falan vardır dedim, VPN'yle giriyor, fakat yüklenmesi normale göre biraz daha yavaş(normalde, wikiye girmek için vpn kullanıyordum, daha hızlı idi.) Sorun, bilgisayarımdan kaynaklı değil, 2 telefonla da denedim, yine aynı sorun. Ne yapmam gerekir?(Modemi yeniden başlattım ayriyetten)

ISS: TTNET(Türk Telekom)

Modem: ZyXel VMG3312-B10B

xDSL istatistikleri(belki yardımcı olur diye düşündüm, anlamıyorum): Burada yer alıyor

Şimdiden teşekkürler!

googledoodletr googledoodletr (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Downstream için SNR Margin değerlerinin 7.6 normal şartlarda 10 ve altı kötü olarak nitelenir ve soruna işarettir. Senin bağlantınla ilgili bir sorun olduğu kesin. Bu hattında parazit, gürültü var demek. Bu geçici bir durum olabilir.

    Sorunun devamı halinde Türk Telekomu aramanda fayda var.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    Eğer problemin istemcilerle alakalı olmadığına eminsen ve modemi resetlediğindede sonuç değişmiyorsa;

    - Mekandaki tesisatı kontrol edersin (Gerekirse bina girişindeki bağlantı kutusuna kadar).

    - İnternet servis sağlayıcının müşteri hizmetleri ve teknik destek birimlerini ararsın, gerekirse arıza kaydı açtırırsın, onlardan çözüm istersin.

    Zayıf ihtimal olmakla beraber modem router'de bozulmuş, arızalanmış olabilir. Eğer imkanın varsa bunu anlamak için başka bir modemlede (modemi değiştirerekte) denersin.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • dediklerinizi anladım hocam, birazdan m.hizmetlerinle konuşmayı deneyeceğim. googledoodletr 5 yıl önce
    • Bazan onların DNS problemleri olabiliyor, bozuk DNS servis ediyor olabilirler falan. Eğer öyle birşey varsa kendi DNS kanallarını düzeltirler, problem düzelir. Ama elbette problem sebebi çok daha farklı olabilir. Müşteri hizmetleri ve teknik destek ile görüştüğünde bu büyük ölçüde anlaşılır, belli olur @googledoodletr temmuz 5 yıl önce
    • teşekkür ederim hocam, ulaştım, bir sıkıntı olduğunu söylediler. yarın kontrole geleceklermiş. @temmuz googledoodletr 5 yıl önce
    • Bir şey değil. Dilerim en kısa zamanda problemi çözerler @googledoodletr temmuz 5 yıl önce