ttnete yeni düzenlememi geldi

merhaba arkadaşlar ben bu ay internetimin adil kullanım kotasını 50 gb den 50+25 ek paket yapmıştım ve yine bu ay 50 gb yi aşınca google.com.tr ye girim dedim adil kullanım uyarısı çıktı internet hızınız 100 mbps ye düşürülmüştür ay başında yine eski hızınıza dönecektir yazdı 25 gb ek paket devreye girip hızım degişmedi önceden kota aşımı olunca 3 mbpsye düşüyordu şimdi 100 mbpsye düşüyor

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AKN aşımından sonra 100 Mbit/sn, ne güzel ama öyle birşey yok. Zaten senin hız tarifen (AKN öncesi hızın) bunun çok altında olmalı (Bunu neden yazmadın?), AKN aşıldıktan sonra hızın nasıl 100 Mbit/sn olabilir. Bir kere AKN aşılınca hız artırılmaz, düşürülür. Belirttiğin mesaj yanlış bir bildirim yapıyor. Veya sen karıştırıyor, yanlış ifade ediyorsun.

    TürkTelekom müşteri hizmetlerini arayarak kendilerine sorabilirsin:

    444 1 444 veya 444 0 375

    Adil Kullanım Kotası yeni düzenlemesi neler içeriyor? (tıkla)

    1 Mayıs 2017 sonrası AKN sonrası uygulanan hızlar:

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz bey adil kullanım uyarısı çıktı internet hızınız 100 mbps ye düşürülmüştür ay başında yine eski hızınıza dönecektir diye yazmışım efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Yanlış yazmışlar, 100 Mbps'ye düşürülmez, düşürülemez. Çıkartılmak istenirse çıkartılabilir ancak. Zira 100 Mbps ülkemiz şartlarında çok yüksek bir hız olmaktadır; senin hız tarifendeki hizdanda çok yüksek.. Yazdıklarımı anlamamışsın. Müşteri hizmetlerini arayıp onlarada sormamışsın. Ben daha fazla sana ne anlatabilirimki? Yoksa senin ADSL (veya fiber internet) hizmetine alakalı değilde bu anlatmaya çalıştığın durum TürkTelekom mobil internet hizmetine ait bir gelişmemi? Eğer mobil intenetinin kotasını aşmışsan ve hızın 100 Kbps'ye (Mbps değil) düşürülmüşde mesajdaki bildirim buysa bununla alakaliysa, sen bunu karıştırdıysan, yanlış anladıysan.. olabilir. Bir daha yazmayacağım, müşteri hizmetlerine sor ve tam doğru olanı oradan öğren @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
    • Telefondan yazdım, çok uğraştırdın beni :) @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
    • pardon çok özür dilerim yanlış yazmışım 100 kbps düşürüldü yazmıştı @temmuz bey tamam arayacağım efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • :) efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce