Tüm dosyalarım 0kb oldu?

Hayırlı bayramlar;

Geçenlerde bir exe yi yüklerken birden spyhunter yazılımım uyarı verdi ve o exe yi ve devamında açılan başgabir uygulamayı kapattı. Sonradan C sürücümde ki neredeyse tüm dosyalarım, film, müzik, resim, exe uzantılı dosyalarım 0kb olarak görünüyor.

Yani mesela daha önce 2gb olan filmim yine *.avi uzantılı ve aynı isimle kayıtlı ama boyutu 0kb?

Çok kısa zamanda müdahele ettim bu kadar kısa zamanda silineceğine inanmıyorum, ama dosyalarım bir şekilde yok oldu?

Bu dosyalarımı nasıl geri getirebilirim?

Teşekkürler.

alymz1907 alymz1907 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tüm dosya boyutları 0KB olduysa muhtemelen kullandığınız virüs programı bu dosyaları silmiş olabilir.

    Yapılacak iki işlem var:

    • Sistem geri yükleme ile geri dönmeyi deneyebilirsiniz.
    • Bir dosya kurtarma yazılımı ile bilgisayarı taratabilir ve dosyaları kurtarmayı deneyebilirsiniz. Örnepğin Recuva programını deneyebilirsiniz : Silinen dosyaları geri getirme linki size yardımcı olacaktır.

    anti malware programı dosyaların içeriklerini yanlışlıkla silmiş bile olsa bir karantina klasörü olabilir ve dosyaları oraya taşımış olabilir.

    Yüksek boytulu dosyaları aratarak bu klasörü bulmayı deneyebilirsiniz.

    Tabi bence ilk yapmanız gereken sistem geri yükleme ile deri dönmeyi sağlamak olmalı.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Eset Nod 32 İle tarattır bilgisayarını sorunun çözülür. yardım edebildiysem ne mutlu bana

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)