Tüm dosyalarım .JAWR uzantısı oldu. .JAWR virüsünün çözümü var mı?

VİRÜS: CRACKLİ BİR ÜRÜN YÜKLEDİM, TÜM RESİMLERİN, VİDEOLARIM... TÜM HATIRALARIM .JAWR İSİMLİ DOSYA UZANTISINA BÜRÜNDÜ. HENÜZ 24 SAAT BİLE OLMADI HER VİDEOLARIM VE RESİMLERİN BU LANET FİDYE YAZILIMINA BÜRÜNDÜ AÇAMIYORUM ŞİFRE ÇÖZÜCÜ DE DENEDİM OLMUYOR HANGİ ŞİFRE ÇÖZÜCÜ BU JAWR'I ÇÖZEBİLİR

lutfenyardimedin111 lutfenyardimedin111 (1)
4 ay önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Geçmiş olsun.  Stop Djuvu varyantı bulaşmış (yüksek ihtimal). Şuan için bilinen bir çözüm yolu yok.

    Yapabileceklerini burada anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16999)
    4 ay önce cevaplandı

      decrypt çıkana kadar beklemeli miyim?

      lutfenyardimedin111 lutfenyardimedin111 (1)
      4 ay önce cevaplandı

      .iicc, .gyew, .gyca, .gycc, .jazi, .jawr

      STOP DJVU fidye virüsüna ait son 6 uzantı bu şekilde. Size bulaşan en son varyant.

      Eğer offline key ile şifrelendiyse bir ihtimal çözüm bulunabilir. Eğer online key kullanıydıysa çözüm bulunamıyor. @alattin link paylaşmış o linkte sizde şifreleme offline key ile mi yoksa online key ile mi yapılmış nasıl anlaşılır anlatılıyor.

      Verileriniz önemli değilse format atarak yeniden kurulum yapın. Verileriniz önemliyse yukarıdaki linkte zaten yapabileceğiniz her şey anlatılıyor.

      hakan hakan (15424)
      4 ay önce cevaplandı