Tüm dosyalarımın uzantısı .igal oldu ve açılmıyor.

S. Aleyküm öncelikle abiler biraz araştırmam neticesinde malesef bu virüsü Stop djvu virüsü kaptık. Uzantılarımın hepsi .igal şeklinde oluştu ve sanırım şifreli ne yapmam gerek ayrıca pc fabrika ayarlarına çevirmeme rağmen pc  şuanda güvenli mod hariç hiçbir şekilde açılmamakta. Lütfen cevabınızı en kısa sürede bekliyorum. Şimdiden ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim.

hasan78 hasan78 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .igal uzantısı Stop Djvu fidye virüsünün v0273 sürümüne ait. Bu aralar görünen uzantı .igal.

    Stop Djvu fidye virüsü bir kaç yıldır ortalıkta gezinen ve henüz tam bir çözümü olmayan fidye yazılımı.  Şuan için .igal uzantısının hem offline key hem de online key için çözümü yok.

    Keşke fabrika ayarlarına döndürmeseydin. Bu yalış bir hareket olmuş.

    Dosyaları kurtarmak için deneyebileceğin her şeyi burada anllattım:

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    Virüs taraması gerçekleştirdin mi bilmiyorum, fakat Malwarebytes ya da Emisoft, Dr.Web gibi bir yazılımla virüs taraması gerçekleştirmen iyi olur.

    alattin alattin (16984)