Tüm sürücülerin (driver) yedekleri nasıl alınır?

Bilgisayara format atmak istiyorum ama öncesinde tüm sürücüleri programsız yedeklemek istiyorum. Tüm sürücüleri yedeklemek için program gerekli mi? Programsız olarak tüm Windows sürücülerini yedekleyebilir miyim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows'ta tüm sürücüleri programsız olarak yedeklemek mümkün. Sadece komut satırından komut ile tüm sürücüler yedeklenebiliyor. Bunun için şu adımları izleyin:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
    2. Daha sonra şu komutu uygulayın:
      cd c:\

      bu komut ile C: sürücüsünün ana dizinine ulaştınız.

    3. Daha sonra şu komut ile bir klasör oluşturun:

      md suruculer

    4. Ve en sonunda şu komut ile Suruculer adındaki klasöre tüm Windows sürücülerini yedekleyin:

      DISM /online /export-driver /destination:C:\Suruculer

      Bu işlemden sonra C:\Suruculer klasöründe tüm sürücüleriniz yedeklenmiş olarak bulunacaktır.

    alattin alattin (16999)