Tüm Windows Sürümlerinde Geçerli Olan Flash Disk İle Şifre Ekranına Şifre Girmeden Bilgisayarın Açılması

Merhabalar,

Bir kaç gün önce bir arkadaşım Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayara flash diskini takarak boot/bios vb. hiçbir işlem yapmadan şifre ekranında şifre girmeden bilgisayarı açıyor. Aynı işlemi Windows 8 ve Windows Xp'de de yaptığına şahit oldum. Ayrıca bilgisayarın şifresini görmüyoruz. Sıfırlamıyor da. Sadece şifre ekranına şifre girmiyoruz o kadar. Anlattığı kadarı ile flash diskindeki bir program ile bunu yapabiliyormuş. Bilginiz dahilinde ise açıklarsanız sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler.

sempiternal sempiternal (26)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB bellek ile sisteme giriş yapmak mümkün.

    USB ile login sağlayan yazılımlar var. Bu sayede bilgisayara parola vs girmeden giriş yapabiliyorsunuz.

    Bunlardan bir tanesi VSUsbLogon.

    VSUsbLogon uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

    VSUsbLogon ücretsiz bir program.

    Kullanımı da oldukça basit. VSUsbLogon programını çalıştırdığınızda ekranın sol tarafında USB belleğiniz görünüyor. Sağ tarafta Assign (atama) butonu var. Assign butonuna bastığınızda bilgisayar hangi kullanıcı ile açılsın istiyorsanız o kullanıcıyı seçiyorsunuz.

    Yine Assing ekranında Auto Logon seçilerek otomatik girişe imkan verilebiliyor.

     VSUsbLogon sadece USB bellek değil USB HDD, USB flash  sürücüler ve USB  cihazlar iPod, iPhone, Samsung Galaxy  ve diğer akıllı telefonları da destekliyor.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

         Merhaba,
      Bu program bende zaten mevcut. Ama programın etkili olabilmesi için, bilgisayar açıkken parolayı girmen gerekiyor. Daha sonra o parolayı kaydediyor ve sonradan flash diski okuyunca şifreyi otomatik atlıyor. Benim bahsettiğim program ise daha önce o bilgisayara flash diskin takılıp ve şifrenin girilmediği bir program. Yine de ilginiz için teşekkürler.

      sempiternal sempiternal (26)