turk.net yavaşlık sorunu

Türk Telekom internetten Turk.net'e geçtim. Bir kaç gündür inanılmaz bir yavaşlık var. Sayfalar çok geç açılıyor. Hız testi yapıyorum hız normal görünüyor. Tarayıcı alt bölümünde ana bilgisayar çözümleniyor yazıyor ve 30 saniye bekledikten sonra sayfalar açılıyor. Turk.net yavaşlık sorunun nasıl çözülür?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     ana bilgisayar çözümleniyor yazısı DNS sunucu ile ilgili bir hız sorununu işaret eder.  Sen uzmanim.net yazdığında tarayıcının bunu IP adresine erişmek ister DNS sunucu da alan adı - Ip bilgilerini sana sunar.

    Senin sorunun daha çok DNS sunucu sorunu gibi. DNS değiştirmeyi deneyebilirsin.

    Windows 10 kullanıyorsan DNS değiştirmek için şu yolu izle:

    1. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi yolunu izle.
    2. Daha sonra Bağlı olduğın ağın adını tıkla.
    3. Mesela Wi-Fi bağlıysan WiFi durumu penceresi açılır.  Buradan Özelliklere tıkla.
    4. Internet Protokolü Sürüm 4 çift tıkla.
    5. Aşağıdaki DNS sunucuları kullan seçeneğini seç.
    6. Tercih edilen DNS sunucu bölümüne 1.1.1.1 yaz. Alt satırı boş bırak.
    7. Tamam diyerek pencereleri kapat.

    Bu şekilde tekrar dene.

    alattin alattin (16984)