turk telekom hızda degişiklik

35 mbps 100 gb kota var kota doldu ama hala aynı hızda turk telekomda degişikli mi yapıldı?

kemal010 kemal010 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet, 1 Mayıs 2017 itibariyle yeni uygulamaya geçildi.

    Özet olarak AKN (Adil Kullanım Notası, Kotası) hesaplamasında gece 02 ile sabah 08 arası kullanım verileri kota'ya dahil edilmiyor ve yine bu saatlerde -kota aşılmış dahi olsa- hız düşürülmesi yapılmıyor, düşürülmüşse bu saatlede yeniden normal hıza yükseltiliyor.

    Konuyu açmadan önce keşke site içi arama yapsaydın veya yapmalıydın:

    Adil Kullanım Kotası yeni düzenlemesi neler içeriyor? (tıkla)

    Not: Kotada aşılmış görülmesi seni yanıltmasın. Zira orada toplam kullanım verisi mevcut. Yani 02:00 - 08:00 kullanımlarıda dahil edilmiş orada. AKN Hesaplanırken bu saatledeki kullanımlar toplam kullanımdan düşülüyor.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • biliyorum ama gece dahil edilmiyor şuan hız aynı kemal010 6 yıl önce
    • Yazdım zaten 02:00 - 08:00 dahil edilmediği için hızın düşürülmüyor. Kotada gördüğün kullanım versinden bu saatlerin verisi ayrıca düşürülüyor @kemal010 temmuz 6 yıl önce
    • Yani senin kota aşılmış değil esasen, sen öyle sanıyorsun (Oradaki rakama bakarak yanılıyorsun) @kemal010 temmuz 6 yıl önce