Turk Telekom TP Link W9970 VDSL2+ Modem Nasıl Kurulur? Modem Ayarları Nasıl Yapılır?

Turk Telekom TP Link W9970 Modem Nasıl Kurulur?

Turk Telekom TP Link W9970 Modem Ayarları Nasıl Yapılır?

Turk Telekom TP Link W9970 VDSL2+ Modem nasıl kurulur?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Turk Telekom VDSL2 müşterisi iseniz ve modeminizi Turk Telekom üzerinden almışsanız size ücretsiz olarak AirTies, Zyxel veya TP Link modem verilecektir.Bu modemler VDSL2 teknolojilerini desteklerler ve 100 Mbite varan hızlara ulaşabilirler.Ayrıca modemi ADSL2+ modunda da kullanabilirsiniz.

    Turk Telekom TP Link W9970 VDSL2+ Modem nasıl kurulur?

    İlk olarak modemi ağ adaptörüne takınız ve ethernet ile bilgisayara bağlantısını sağlayarak modeminizi başlatınız.Modem bilgisayarınıza 192.168.1.X şeklinde ip adresi atayacaktır.

    1. Web tarayıcısını açınız ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve entere basın.
    2. Açılan ekranda sizden modem arayüz şifresi isteyecektir.Kullanıcı adı kısmına admin şifre kısmına turktelekom yazın ve entere basın.Bir sonraki ekranda sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyebilir.Bu durumda en az 8 karakterli yeni şifrenizi oluşturunuz.Bir sonraki bağlantınızda yeni şifrenizi kullanacaksınız.modem kullanıcı arayüzü
    3. Şifre ekranını geçtikten sonra karşınıza arayüz ekranı gelecektir.Burada soldan Hızlı kurulum seçeneğine tıklayınız ve ardından ileri butonuna basınız.hızlı kurulum
    4. Sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen bir ekran gelecektir.Buradan internet sevis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.Eğer Turk telekom dışında bir servis sağlayıcıdan internet erişimi alıyorsanız TTnet dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız yazısına tıklayınız.İleri butonuna basınız.hızlı kurulum pppoe
    5. Bir sonraki ekranda sizden Wi-Fi ile ilgili ayarlar yapmanızı isteyecektir.Buradan Wi-Fi ağ adınızı ve şifrenizi belirleyiniz.Kanal ve Mod ayarlarına ellemeyebilirsiniz.kurulum yapma modem
    6. Bir sonraki ekranda onay vermenizi isteyecektir.Ayarları gözden geçirerek kaydet butonuna basınız.modem kurulum tamamlandı
    7. Ayarlar kaydedilecektir.Ardından Bitir butonuna basınız.kurulum başarılı

    Turk Telekom TP Link W9970 VDSL2+ Modem kurulumunu gerçekleştirdik.Modeminize DSL kabloasu bağlantınızı sağladıktan sonra modem üzerindeki DSL ışığı sabit yanana kadar bekleyiniz.DSL ışığı sabitlendikten sonra internete girebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)