Turk Telekom, TTNET roket hizmeti çalışmıyor?

Turk Telekom veya eski adıyla TTNet kullanıyorum, ancak roket hizmetinden yararlanamıyorum?

Turk Telekom roket hizmeti sorunu nasıl çözülür?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Turk Telekom veya eski adıyla TTnet Roket hizmeti nedir?

    Turk Telekom (TTnet) Roket hizmeti kullanıclara ayda bir kez kullanma hakkı veren, İndirme (Download) hızını 100mbps ye yükleme (upload) hızını da 4 mbps'ye çıkaran bir hizmettir.Bu hizmetin uygulandığı gün ayrıca adil kullanım kotası uygulanmaz.Adil kullanım kotasını geçseniz dahi Roket hizmeti çalıştırıldığında bir günlüğüne 100mbps/4mbps hızını kavuşur ve dilediğinizce indirme yapabilirsiniz.24 saatin ardından eski tarifeniz geri döner ve tekrar hızınız düşürülür.Bu sistemi ayda bir kez kullanmak ücretsizdir.

    Roket hizmeti sadece fiber müşterilere sağlanır,Dolayısıyla ADSL ve VDSL müşterileri bu hizmetten yararlanamaz.Çünkü ADSL ve VDSL hizmetlerinde hızların garantisi yoktur ve vaat edilen hızlar mevcut altyapı ile verilemez.

    Turk Telekom, TTNET roket hizmeti çalışmıyor?, Turk Telekom roket hizmeti sorunu nasıl çözülür?

    Roket hizmeti belirli bir zamandır çalışmamakta.Roket hizmetini kullanmak isteyen kullanıcılar Turk Telekom online işlemlere geldiğinde Roket servisinin bakımda olduğu yazısı ile karşılaşmaktadırlar.Roket hizmeti neredeyse 1 aydan fazladır aktif değil ve bakımda olduğu söyleniyor.Bu kadar uzun süredir hizmetin bakımda olması da biraz şüphelendirmiyor değil aslında.

    Roket hizmeti şuanda kullanmak malesef mümkün gözükmüyor.Bakımda olduğu söylense de, tahminimce Roket hizmeti yenilenerek farklı bir yapıya bürünecek ve karşılığında belirli bir ücret istenecek.Aslında düzenlenmesinin bir diğer nedeni de hâli hazırda düzenlenmesi beklenen Adil Kullanım Kotası nı bekliyor olabilir.BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu), Adil Kullanım Kotası düzenlenmesinde 02:00-08:00 saatleri arasında hızların arttırılmasını ve kotanın sayılmamasını istemişti, bu yüzden Roket sistemi de bu kurala göre düzenlenerek karşımıza farklı bir yapıda çıkabilir ve bunun karşılığında ücret istenebilir.Ayrıca bu sefer Roket sistemi sadece fiber değil adsl ve vdsl hizmetlerinde de sunulabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)