Turk Telekom W9970 VDSL2 Modemlerde DNS nasıl değiştirilir?

Turk Telekom Tp Link W9970 VDSL2 Modemlerde DNS nasıl değiştirilir?

Turk Telekom ile beraber verilen Tp Link W9970 model modemlerin DNS adresleri nasıl değiştirilir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem üzerinden DNS değiştirmenin bilgisayar üzerindeki DNS değiştirme ile farkı, modeme bağlanan tüm cihazların varsayılan olarak DNS adreslerinin modeme atadığınız adres ile birlikte gelmesi olacaktır.Bazı modemlerde DNS işlemi farklı menülerde olabilir.Ancak hepsinin mantığı aynı olduğundan bu anlatımdan sonra diğer modemlere de uygulayacağınıza eminim.Bazı kişiler Turk Telekom ile beraber verilen modemlerde DNS değiştime işleminin yapılamadığını söylemişler.Ancak böyle bir durum söz konusu değil.Bu konuda Turk Telekom ile birlikte verilen Tp Link W9970 VDSL2 modem üzerinde nasıl DNS değiştirileceği gösterilecektir.

    Turk Telekom ile beraber Tp Link W9970 VDSL2 modemlerde DNS değiştirme işlemi için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

    1. Web tarayıcınıza 192.168.1.1 yazarak arayüz menüsüne ulaşınız.Kullanıcı adı olarak admin şifre olarak turktelekom yazınız.
    2. Açılan menüden sol taraftaki yazısına tıklayın.Ardınan LAN Ayarları yazısına tıklayın.Ardından sağ taraftaki ekranda DNS sunucu ve ikincil DNS sunucu yazılarını göreceksiniz.Buraraki kutucuklara DNS adresleri atadığınızda modem üzerinde DNS adres değişikliği yapılmış olur.

    Tüm bu işlemlerin ardından Turk Telekom ile birlikte verilen Tp Link W9970 VDSL2 modem üzerinden DNS adresi değişikliği yapılmış oldu.Bu sayede modeme bağlanan tüm cihazlar varsayılan olarak buradaki DNS adreslerini kullanarak internete çıkacaklardır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yapıyorum olmuyor dns 208.67.220.220/ 208.67.222.222 giriyorum yasaklı sitelere giremiyoru yarım edin ???

      nuri92 nuri92 (32)
      4 yıl önce cevaplandı

      • DNS değiştirerek yasaklı sitelere girme dönemi bitti. Tek çare VPN kullanmak hakan 4 yıl önce
      • Ayn öyle @hakan 'ın dediği gibi darkcrak 4 yıl önce