Türk Telekom zyxel modemdeki ethernet ışığı kırmızı yanıyor?

Müşteri hizmetlerini aradım ama hasar kaydınız alındı dedi ne ses var ne soluk¿ hâlâ  kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.Hiç bir şey ellemedim kendi kendine kırmızı yanmaya başladı.

kullanici435706 kullanici435706 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    modemin fişini cekin takın kabloları kontrol edin düzelmezse bekleyin

    kemal00 kemal00 (24)
    4 yıl önce cevaplandı

      Ethernet ışığı değil İnternet ışığıdır o. Sorun türk Telekom kaynaklı olabiliyor genelde. Arıza kaydı aldıysalar sorunTürk Telekom kaynaklıdır. O zaman gelmelerini bekleyeceksin. Genelde hat arızası varsa internet ışığı kırmızı yanıyor. Bir defa başıma geldi. Sonra gelip düzelttiler.

      murat murat (12492)
      4 yıl önce cevaplandı

        Ethernet ışığı olduğuna emin misin? @murat ın dediği gibi internet ışığıdır o. İnternet ışığının kırmızı yanması internet bağlantısında problem olduğu anlamına geliyor. Kullanıcı olarak senin yapabileceğin pek bir şey yok, Türk Telekom bu sıkıntıyı bana da çektirdi 10 gün beklediğimi bilirim.

        omercik omercik (9418)