türk telekomdan aradılar kafamı karıştırdılar :(

merhaba arkadaşlar az önce türk telekomdan aradılar internetinizin hızını 8 mbps olarak görüyorum ve aylık ödeme tutarı 51 tl olarak görüyorum dedi evet doğrudur dedim peki bu 51 tllik aylık ödeme şekli olan gazimi engellimi dediler engelli dedim internet hızınızı 24 mbps olarak kota aşımı yok sabit hız engelli fiyatı 58 tl olarak güncellememizi istiyormusunuz dedi hayır dedim ve şuan ki 8 mbps hız testiniz kota aşımında 3 mbps den 1 mbps hızınız olarak güncellenecek dedi doğrumu bu

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Turk Telekom'un engelli tarifelerine baktım şimdi ancak böyle bir durum gözlemlemedim.Zaten 8 Mbps hızınız AKN sonraki 3 mbps olacak şekilde düşürülür.1 mbps olacak şekilde düşürülemez.BTK nın yayınladığı yeni kurala göre böyle bir şey mümkün değil.Bu yüzden size yanlış bilgi verilmiş olabilir veya tarifenizi yükseltmeniz istenebilir.

    Ancak size sunulan +7 TL farkla hızınızın 8 mbps den 24 mbps ye çıkma teklifi bana kalırsa gayet iyi.Hem bu şekilde hızınız 24 mbps ye çıkacak hemde BTK nın yani kanuna göre AKN sonrası hızınıda 8 mbps ye düşecek.Bu şekilde bir bakıma şuan kullandığınız 8 mbps hızını daima sabit almış gibi olacaksınız.Bu da +7 TL ye için gayet güzel bir teklif.

    BTK nın yayınladığı AKN sonrası hızlar kuralına göre artık hızlar aşağıdaki gibi düşürülecektir.

    Adil Kullanım Noktası (AKN) sonrası hızlar için tıklayın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sordugum soruya bazı şeyleri eklemeyi unutmuşum şuan ki kullanmakta oldugum 8 mbps ttnetin sözleşmesi bitmiş onu yenilediler ve Niye o zaman bana bundan sonra ki akk aşımınız sonrası internet hızınız 3 mbps değil 1mbps olarak güncellendi 51 tl lik olan fatura 54 tl ye güncelledikten sonra dedi @ismailsarp efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Akk aşımından sonra 1mbps düştüğünde internet hızınız bir mail bile atamayacaksınız dedi @ismailsarp efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • @efsaneemrahylz size yanlış bilgiler ile farklı paket satmaya çalışan kişilere benziyor.Bunlara aldanmayın @temmuz hocamın dediği gibi. ismailsarp 6 yıl önce
    • Ama sözleşmesi gerçekten bitmişti @ismailsarp efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • sözleşmenizin bitmiş olduğunu gördükleri için aramışlardır tabi. Ama siz o kişilere aldanmayın 444 1 444 turk telekom servisini arayarak kendiniz görüşün. @efsaneemrahylz ismailsarp 6 yıl önce

    444 0 375'i arayarak kendilerinden bilgi alırsan daha iyi olur. Bu arada @ismailsarp'a katılıyorum. Eğer 7 Lira farkla 24 Megabite çıkabileceksen çıkmalısın (Bu halde yeni bir modem gerekecektir, VDSL modem..). İsmail AKN sonrası en az 3 megabit hız belirtmesindede haklı ve doğruyu söylüyor. Bir megabit eskidendi (1 Myıs 2017 öncesi). 24 Megabit'e yükselirsen AKN sonrası 8 Megabit oluyor.

    Seninle konuşan kişi herhalde yanlış şeyler söylemiş. Bu yetkili biri falan olmamalı. Müşteri bularak türktelekomdan prim alanlardan biri olabilir.

    temmuz temmuz (12505)