Turkçe klavye sorunu

Merhaba,

Ben yurt disinda yasadigim için bir zamanlar "TKeys" diye bir Turkçe klavye indirmistim. Klavye'nin (programin) ozelligi soyleydi klavyeye yazmadan once programi aktif hale getirip daha sonra klavyeye yaziyordum. Turkçe klavye oldugu halde harflerin yeri degismiyordu ü harfi için u'ya basiyordum ü çikiyordu. ş için s harfine basiyordum ş cikiyordu. Kisaca o tarz bir sey istiyorum cunku Turkçe klavye indirdim yazmakta cok zorlaniyorum harflerin hepsi karisik hepsi farkli yerlerde.

ozcaneren ozcaneren (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer doğru anladıysam klavye düzeni ingilizceye göre olacak ama sen s harfine basınca ş çıkacak, u harfine basınca ü çıkacak. Doğru mu anlamışım?

    Amacın buysa normalde her klavyede bunu yapabiliyor olmalısın. Yine de alternatif arıyorum dersen Xperia Keyboard'ı öneririm. Kullanımı çok kolaydır ve şık bir görünüme sahiptir. Şahsen kendi telefonumda da kullanıyorum.

    Xperia Keyboard: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.textinput.uxp&hl=tr

    Windows'ta kullanabileceğin çok kullanışlı bir sanal klavye uygulaması Touch-It'i indirebilirsin.

    Touch-It: http://chessware.ch/virtual-keyboard/

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aynen bunu ariyorum en sonunda biri anladi beni :D Bilgisayar uzerinden lazim bana yardimci olabilir misin? ozcaneren 6 yıl önce
    • Bilgisayar üzerinde derken. Tam anlayamadım @ozcaneren omercik 6 yıl önce
    • Ayni uygulamayi pc uzerinden indirmek istiyorum cunku "TKey" dedigim pc içindi. ozcaneren 6 yıl önce
    • Fiziksel klavye üzerinde bu dediğini yapabilmen mümkün değildir. Sanal klavye üzerinde yapmak istiyorsun sanırım @ozcaneren omercik 6 yıl önce
    • Evet :) ozcaneren 6 yıl önce
    • İşini görürmü bilmem ama mesajıma ekledim @ozcaneren omercik 6 yıl önce