"Turkcell borcunuz için icra başlatılacak" mesajı gerçek mi?

Merhaba "Turkcellden devir alınan [numara] lı 124.65 tl borcunuz için icra işlemleri başlatılıcak olup icra avukamız ile iletişim sağlamanız önemle arz edilir" diye mesaj geldi. Benim böyle bir kayıtlı numaram yok hatta hiçbir zaman Turkcell den hat almadım nedir bu dolandırıcılık mı?

ahakan ahakan (100)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu sorunu Turkcell ile çözmelisiniz. Bizim yapabileceğimiz bir şey yoktur. Turkcell müşteri hizmetlerini arayın veya bulunduğunuz bölgedeki bir Turkcell mağazasına gidip probleminizi iletin.

    Turkcell Müşteri Hizmetleri: 0532 532 00 00

    Bu mesajla alakalı biraz daha detay verir misiniz. Mesaj size nereden ve nasıl geldi? SMS olarak mı yoksa e-postanıza mı geldi?

    Ayrıca e-devlet'ten üzerinize hat olup olmadığını da sorgulayın. Buradan sorgulayabilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama

    Bir de gelen mesajın bir ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Nasıl yani ödemezsem icra mı gelecek anlamadım ahakan 6 yıl önce
    • Tam olarak bilmiyorum, daha önce başıma gelmedi hiç. Ama eğer alakanız olmadığını düşünüyorsanız hukuki yollara başvurun gerekirse. Onun öncesinden Turkcell ile görüşmenizi kesinlikle tavsiye ederim. @ahakan omercik 6 yıl önce
    • Turk telekom ve vodofone hattım oldu ama hiç turkcell almadım arayayım bakalım ne diyecekler ahakan 6 yıl önce
    • Mesajımda birkaç düzenleme yaptın, tekrar bakın. @ahakan omercik 6 yıl önce
    • E devlette BU OPERATÖRE KAYITLI HATTINIZ BULUNMAMAKTADIR yazıyor ahakan 6 yıl önce
    • Birde sorumu düzenledim link koydum ahakan 6 yıl önce
    • Eğer üzerinize kayıtlı hat bulunmuyorsa o gelen mesajı dikkate almayın. Sizin yapmanız gereken bir şey yok, icra falan gelmez evinize. Karışıklık var ortada belli oldu. Yine de içinizi rahatlatmak için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. @ahakan omercik 6 yıl önce
    • Peki teşekkürler ahakan 6 yıl önce
    • Evet işin rengi daha belli oldu şimdi. Ortada kesin bir karışıklık var. İsim benzerliğinden dolayı karışıklık yaşıyorsunuz. Üzerinize kayıtlı Turkcell hattı yoksa hiç endişelenmeyin. İcra falan gelmez evinize. @ahakan omercik 6 yıl önce
    • Bu hususta bir imza kampanyası başlattım lütfen siz de kampanyayı imzalayıp daha çok kişiye ulaşmaya çalışın.Linki kopyaladıktan sonra tarayıcınıza yapıştırıp kampanyaya ulaşabilirsiniz. Yorumların altına linki kopyalayıp yapıştırmanız ricasıyla, mağdur durumdaki insanlara ulaşması için desteğinizi bekliyorum. https://www.change.org/p/change-mail-change-org-turkcell-reel-alacak-dolandırıcılığına-dur-de?recruiter=266064861&utm_source=share_petition& kullanicicg34 6 yıl önce

    arkadaşım telefon firmaları eski tarihli tahsil edilemeyen alacaklarını şimdi tahsilatçı firmalara veriyorlar bu hukuk burosu gibi çalışan çakma firmalar insanlara telefonla yada sms gibi yollarla yoklama çekip avkat yada içragibi tehditlerle parayı tahsil etmeye çalışıyorlar. banada 6 ay evvel 12 yıl oncesine ait bir fatura varmış gibi bana ait tüm telefonlarımı arayarak eşimi ve çecuklarımı tehdit ederek 5000 tl likborcumu affedeceklerini 2000 liraya indierek taahhüt verdirip 12 taksitte ödeyebi,leceğimi soyleyerek avlamaya çalıştılar ama ama bir şey çıkaramadılar avukat akrabam var onunla gorustüm

    kedom kedom (11)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anladım hukuki bir işlem oldumu avukatlık yoksa sadece avukat akrabanız mı birşey olmayacağını söyledi ahakan 6 yıl önce
    • avukat akrabam bu şekilde bir şey çıkaramazlar zaten 10 yıllık zaman aşımını geçmiş o nedenle herhangi bir taahhüde ve bir işlem yapma dikkate alma benim böyle bir borcum yok deyip reddet dedi ben de öyle yaptım sonrasında bir daha aranmadım kedom 6 yıl önce

    Bu hususta bir imza kampanyası başlattım lütfen siz de kampanyayı imzalayıp daha çok kişiye ulaşmaya çalışın.Linki kopyaladıktan sonra tarayıcınıza yapıştırıp kampanyaya ulaşabilirsiniz. Yorumların altına linki kopyalayıp yapıştırmanız ricasıyla, mağdur durumdaki insanlara ulaşması için desteğinizi bekliyorum. https://www.change.org/p/change-mail-change-org-turkcell-reel-alacak-dolandırıcılığına-dur-de?recruiter=266064861&utm_source=share_petition&

    kullanicicg34 kullanicicg34 (3)