Turkcell hattından avea hattına geçiş yaptım geçenlerde ama turkcell hattımda -6 tl bakiye vardı bu ilerde başıma bela olurmu ?

-6 tl'yi bana borç olarak görüp faiz felan yapabilirler mi?

gnhn gnhn (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba sn.GNHN

    bu -6 size sorun yaratmaz çünkü hattını taşımamış da olsan kontorlü hat oldugundan kontor yüklemez isen 3 ay sonra giden bağlantılara 6 ayın sonunda ise hattın otomatikman kapanması durumu söz konusudur bu eksi uygulamsı Turkcell in kendi müşterilerine tanıdığı bir insiyatiftir yani siz kontör yüklerseniz direk o - yi kapatmak oluyo bu sebeple sadece -6 tl Turkcell için sorun değil ama faturalı olsa idiniz hattınızı taşımak veya kapatmak için mevcut borç ve bakiylerin veya paketlerin sonlanması gerek yada sonlanması için para cezası uygulması var bu yüzden kontörlü olduğunuz için içiniz rahat olsun bir sorun teşkil etmez zaten hattınızı taşıdığınız için siz sadece iletişim merkezlerine başvuruda bulunuyosunuz sizden gerekli evrakları alıyolar ve turkcell ve diğer kurum arasındaki vekil kişi sizin dosyanızı diğer operatör firmaya taşıyor bu sebeple o vekil kişi siizn dosyanızı inceler ve buna göre transferinizi gerçekleştirir eğer hattınızda yasal olmayan bir işlem var ise borç veya yasadışı hattınızddan yapılan görüşmeler konusmalar gibi bu yaptıgınız tüm işlemler saniyesi saniyesine kayıt ediliyo vekil bu dosyayı incelerken bunları göz önünde bulundurur sorun yoksa transfer onaylanır sizin kide onaylandığına göre ileride bir sorun teşkil etmez içiniz rahat olsun

    saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)