Turkcell kalan kullanım bildirimi kapatma

Turkcell hat kullanıyorum. Ne zaman telefonumdan birini arasam aramayı kapatınca ekranda lap diye kalan bakiyem ve kullandığım bakiye yazan bir bildirim çıkıyor. Ben bu kalan kullanım bildirimini kapatmak istiyorum ama bir türlü yapamadım. Bunun bir ayarı mı var? Lütfen bilenler yardımcı olun çıldırmak üzereyim.

sevgikilinc sevgikilinc (22)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kalan kullanım bildirimi nedir ve nasıl kapatılır?

    Bu bahsettiğin kalan kullanım bildirimi Turkcell'in abonelerine ücretsiz olarak sunduğu TLMetre servisinden kaynaklanıyor. Neden bilmiyorum ama varsayılan olarak aktif oluyor. Keşke bunu aktif edip etmemeyi kullanacıya bıraksalar. TLMetre servisi eğer hattında aktifse, biriyle konuştuktan sonra kalan kullanım bilgisi küçük bir pop-up penceresi gibi ekranda beliriyor. TLMetre servisini iptal edersen artık kalan kullanım bildirimi çıkmayacaktır.

    TLMetre iptal etmek için: IPTAL yazıp 2142'ye SMS göndermen yeterli.

    omercik omercik (9418)