Turkcell numara gizleme nasıl yapılır?

Turkcell'de numaramı gizleyerek nasıl arama yapabilirim?

Telefon numaramın aradığım kişide görünmemesi için ne yapmam gerekir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Turkcell'de numaramı gizleyerek nasıl arama yapabilirim?

Turkcell'de telefon numaranızı gizleyerek arama yapabilirsiniz. Bu şekilde arama yapıldığında karşı tarafın ekranında Arayan Gizli Numara olarak görünür. Siz bu aramayı kaçırdıysanız arama geçmişinde numara yok olarak görünür.

Turkcell Numara Gizleme (Sadece bir defalığına gizli arama)

Turkcell'de numaranızı gizlemek için gizli olarak aramak istediğiniz numaranın başına #31# koyun. Örneğin:#31#05323232 gibi.

Bu şekilde aradığınızda aradığınız kişide telefon numaranız gizli olarak görünür.

Fakat karşı taraf yani aradığınız kişi telefonunu gizli numaradan yapılan aramalara kapatmış olabilir. Bu durumda "Aradığını kişi gizli çağrılara kapalıdır. Lütfen telefon numaranızı gösterin" gibi bir uyarı gelir.

Turkcell Numara Gizleme (tüm aramalarda otomatik gizli olarak arar)

Turkcell gizli arama yapmanın diğer bir seçeneği web üzerinden ayar yapmaktır.

Turkcell.com.tr  gidin ve Turkcell şifrenizle giriş yapın. "Hesabım"  sayfasının sol kısmında yer alan ​​"Ayarlarım" seçeneği altında yer alan "Çağrı Ayarlarım" sayfasından numara gizleme/gösterme işlemini yapabilirsiniz Bu ayarı açtığınızda artık aradığınız herkes gizli numaradan çağrı alacaktır

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • Numarayı gizleme, #31# olayını biliyorum. Ben bunu numarayı engelleyemiyorum telefondan. ilkaybaki16 5 yıl önce
  • @ilkaybaki nesini engellemek istiyorsun? Seni gizli numara arayamasın mı? murat 5 yıl önce