Türkcell Süperbox port açma

süperbox modeminden nasıl port açıp yönlendirebilirim modem arayüzü:

semm65 semm65 (85)
4 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Uzak  ana bilgisayar bölümüne *.*.*.* ya da 0.0.0.0 yazabilirsin bu tüm ip adresleri demek. Dışardan gelecek tüm ip adreslerini sen kendi bilgisayarındaki bir porta yönlendireceksin.

    Harici liman aralığı dediği Port (nasıl bir Türkçeleme bu böyle) buraya port numarasını yazacaksın mesela 21 FTP portu.

    Dahili müşteri dediği senin bilgisayarın ip adresi. CMD üzerinde ipconfig komutu ile ip adresini görebilirsin.

    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.108

    192.168.1.108 gibi bir adresin vardır. Buraya bunu yazacaksın. İç liman dediği yine Port. buraya senin bilgisayarında hangi porta yönlendirilecek gelen istekler bunu belirteceksin.

    Açıklamaya açıklamanı yaz.

    Mesela MineCraft port yönlendirmesi için Harici liman bölümüne ve iç liman bölümüne 25565 yazman gerekir. Açıklamaya da Minecraft. Burada hangi program ya da oyun için Port açman gerekiyor o önemli. Bunu da belirtirsen cevabımı güncellerim.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • özel bir port açmak istiyorum (1337) özel mi oluyor bu onuda bilmiyorum ayrıca dediğin gibiUzak ana bilgisayar bölümüne *.*.*.* ya da 0.0.0.0 yazdım geçerli ip girin dedi semm65 4 yıl önce
    • cevabın için teşekkürler. Harici liman aralığına ne yazarsam aynısını iç limanada mı yazıcam. semm65 4 yıl önce
    • @semm65 portu ne amaçlı acacaksın bunu yazarsan iyi olur. Rast gele bir port mu açacaksın? Uzak ana bilgisayar bölümünü boş bırakmayı dene. Her modemde değişiyor bu hakan 4 yıl önce
    • evet rastgele bir port açıcam. boş bırakılmıyor dediğini yapıncada Lütfen geçerli bir IP adresi girin diyor maalesef napmam gerekiyor. acaba statik ip yimi kastediyor. semm65 4 yıl önce
    • O zaman o alana 8.8.8.8 yaz geç. Deneme yapıyorsan. Modemin tam modelini yazarsan iyi olur. hakan 4 yıl önce
    • model: ZTE mf286r ne denediysem olmadı portchecker sitelerinde sürekli, açtığım portlar kapalı olarak görünüyor semm65 4 yıl önce

    Uzak  ana bilgisayar bölümünü 0.0.0.0 olarak doldurmalısın. Bu tüm Ip adresleri demek. Eğer elinde bir klavuz varsa modeme ait bunu kontrol et. Orada belirtir.

    Port kontrol sitelerinde portlar kapalı görünür. Çünkü Uzak ana bilgisayar bölümüne tüm IP aralığını belirten değer girmen gerekir. Genelde modemlerde bu alan ya boş bırakılır ya da 0.0.0.0 değeri girilir. Senin modemin için bir klavuz baktım ama göremedim.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • kılavuzu inceledim port konusunda bilgi verilmemiş. 0.0.0.0 da kabul görmüyor maalesef. yapacak bir şey yok mu? semm65 4 yıl önce

    up up up

    sorun hala devam etmekte

    semm65 semm65 (85)
    4 yıl önce cevaplandı

      0.0.0.0;8.8.8.8 kabul etmiyor kesinlikle. Bir şekilde superonlien teknik servis birimine bğalandım. 1.1.1.1 - 222.255.255.254 yazmamız gerekiyormus; böyle olunca ipyi kabul ediyor port açık gözükmüyorsa dmz aktive hale getirip buraya "dahili müşteri" kısmına yazdığınız ipyi yazıp etkinleştirmeniz gerekiyor.

      raliccnika raliccnika (1)
      2 yıl önce cevaplandı

        Hocam selamın aleyküm,

        Hocam harici liman aralığı, iç liman aralığı uzak ana bilgisayar bölümünü ikişer vermiş, hangi birine hangisini yazıcaz?

        helper145 helper145 (3)
        2 yıl önce cevaplandı

          Şu şekilde yaparsanız çalışacaktır.

          Uzak Ana Bilgisayar - 1.1.1.1    -    222.255.255.254 (uzaktan sizin modeminize  bağlanacak IP aralığı)

          Harici liman aralığı -  82            -    1000 (uzaktan sizin modeminize  bağlanacak IP nin PORT aralığı)

          Dahili müşteri - x.x.x.x   Buraya yönlendireceğiniz cihazın IP si.

          İç liman - x -x Yönlendireceğiniz cihazın kullandığı PORT aralığı

          Protokol - TCP+UDP

          Açıklama - Türkçe karakter kullanmadan kısa bişeyler yazabilirsiniz.

          thenekyia thenekyia (1)