Turkcell T50 Disk Birleştirme nasıl yapılır?

Turkcell T50 de diğer kullandığım akıllı telefonlarda rastlamadığım bir durum var aynen bilgisayarlarımızda olduğu gibi disk in 2 bölüme ayrılmış şekilde geldiğini farkettim 3 gb gibi bir alanı uygulamalar, 8gb küsür bir alanıda fotoğraf medya için ayrılmış geliyor bu bölümleri nasıl birleştiririm bir zararı olur mu sonuçta bu disklerin yazılımsal olarak ayrıldığını düşünüyorum aynen bilgisayarlarda olduğu gibi.

yusufcb yusufcb (30)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android için AParted diye bir yazılım var. Bu yazılım ile SD kart üzerindeki bölüm bilgilerini yeniden ayarlamak mümkün.

    AParted ile mevcut bölümleri genişletmek veya daraltmak da mümkün.

    AParted buradan indirebilirsiniz

    AParted  ile yanlış işlem yaparsanız verilerinizi kaybedersiniz. Bu sebepten ne yaptığınızdan emin olmadan kullanmanızı önermem.

    Ayrıca AParted uygulaması için telefonunuzun root edilmiş olması gerekir.

    Bilgisayarda olduğu gibi sd kart bölümleri ile oynamak her zaman tehlikelidir ve risk içerir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Hocam teşekkürler ama işlemin yapılışı ile ilgili bir anlatım eklememişsiniz aparted programını biraz kurcaladım ama birleştirme gibi bir şeye rastlamadım aslında dediğim gibi disk 2 bölüm olarak değil tek bir bölüm olarak gözüküyordu. yusufcb 8 yıl önce