turkcell ve vodafone mms ayarları nedir

merhaba arkadaşlar ben diğer telefonlara resimli mesaj göndermek istiyorum normal mesaj yoluyla ama göndermiyor internetten araştırdım harfiyen uyguladım ama olmuyor kesin çözüm nedir yardımcı olabilirmisiniz

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kesin çözüm WhatsApp uygulamasıdır; WhatsApp ile multimedya gönderimidir.

    MMS artık eskidi, neredeyse kimse kullanmıyor. Zaten kullanımı için telefonun MMS özellikli olması, MMS mesajlaşmayı desteklemesi gerekir (Bazı telefonlarda bu özellik ve destek olmayabilir). Ayrica bu mesajlasmayi yapabilmek icin telefolarda bir özel ayarda gerekir ve GSM operatörleri MMS mesajları düz SMS mesaja göre daha pahalı ücretlendiriyorlar.

    Herhangi bir ayar gerektirmeyen ücretsiz mesajlaşma yolu WhatsApp varken MMS sıkıntısına ne gerek var? Günümüzde internetsiz ve WhatsApp yüklü olmayan telefonda neredeyse yok gibi. Öyleyse çözüm WhatsApp olmalı.

    MMS'de ısrarlı olunursa, turkcell;

    MMS Servisi'ni, (Multimedya Mesaj Servisi) telefonu MMS özelliğini destekleyen ve MMS ayarları yapılmış olan tüm Turkcell’liler kullanabilir. Eğer telefonun ayarları yoksa MMS yazıp 2200'a ücretsiz bir mesaj göndermek yeterli. MMS ayarları ücretsiz olarak telefona gelecektir.

    FaturalıTurkcell’liler için 80 kuruş (yurt dışına MMS gönderme; 1,82 TL)

    Bireysel Hazır Kart'lı Turkcell'liler için 90 kuruş (yurt dışına MMS gönderme; 2,80 TL)

    Ve  vodafone;

    Vodafone MMS ayarları nasıl yapılır ve ucretlendirmesi nasıl olur (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)