Türkcellin bu uygulamalarını kullanan var mı?

0

Merhaba arkadaşlar.

Türkcell şu uygulamalarını kullanan varmı?

lifebox

Fizy

Dergilik

Kullandınız mı ve memnun kaldınız mı? 

Bunlar anladığım kadarıyla telefona indirilmesi gereken uygulamalar.

Doğru mudur?

mat7 mat7 (343)
2 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  1

  Doğrudur, bunları kullanmak içi telefona indirilmeniz gereken uygulamalar. Ama bence gereksiz uygulamalar. Örneğin Spotify veya YouTube Music varken gidib Fizy kullanmak çok mantıklı gelmiyor bana. Ancak bir ara kullanmıştım ve fena da değil.

  xbedirhanx xbedirhanx (836)
  2 yıl önce cevaplandı

  • Aynı fikirdeyim çokda gerekmiyor bencede . Türkcell müşteri hizmetleri bu hizmetileri bazı hatlara paketlerine belli bir GB taa kadar ücretsiz hediye verildiğini söylüyor . Fakat Türkcell in bu uygulamalar için verdiği hediye GB lar bittiğinde bu pakqetlerde kullanmak için GB paket alınması gerekiyormuş. Ben bu uygulamaları indirmedim ve kullanmadım hiç . Fakat paketimde bu uygulamalarda kullanabileceğim hediye GB lar veriyor . Endişem biraz şu aslında bir yanlışlık olurda bu uygulamaların GB larını geçersem ve bu durum faturama ekstra yük getirirse ama bu uygulamaları indirmeden ve kullanmadım gblarda gitmez değil mi? Kendi soruma kendim cevap verdim galiba ;) Eh buna bağlı olarak bu hediye paketleri iptal etmemin çok bir anlamı yok sanki 🤲 Sizce? @xbedirhanx (338) mat7 2 yıl önce
  • Diyelim ki hattınıza 10gb internet bulunduran bir paket yaptınız ve 10gb'a ek olarak Dergilik uygulaması için 2gb internet var. Bu 2gb interneti sadece Dergilik içerisinde kullanırken harcarsınız. Yani sizin paketinizdeki 10gb internet bitince diğer 2gb interneti Dergilik dışında bir yerde kullanamazsınız. Dolayısıyla bu 2gb'ı Dergilik veya Fizy'de bitirmediğiniz sürece faturanıza yansımaz. Biraz karışık oldu ama anlamışsınızdır umarım:) @mat7 xbedirhanx 2 yıl önce
  • ;) anladım merak etmeyin ;) Teşekkürler.. @xbedirhanx (338) mat7 2 yıl önce

  0

  Merhaba, bu tip uygulamaları günlük hayatınızda kullanmıyorsanız boşuna telefonunuza yükleyip yer kaplamasına izin vermeyin.

  Misal dergilik uygulamasını kullanmayacaksanız gereksiz yere yükleyip depolama alanını doldurmaktansa indirmemek daha mantıklı geliyor bana.

  Apple music gibi uygulamalar varken fizy'i kullanmak mantıksız hatta bir ara fizy'i kullanıyordum premium olarak ve memnun kalmamıştım çünkü fazla müzik yok hatta aradığım müziklerde yok.

  Bana sorarsanız bu tip uygulamaları indirmenizden yana değilim eğer kullanmayacaksanız ama kullanacaksanız yüklemenizde sakınca yok.

  darkcrak darkcrak (5170)
  2 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol