turkeyiphone.com dolandırıcı mı?

Telefonuma mesaj geldi iPhone kazandınız diyor bir de web sitesi var: http://turkeyiphone.com/ baktim sitede 3900TL iphone için 299TL yazmışlar. Media Market yazıyor. Gerçek olabilir mi gerçekten böyle bir şey?

acemiadam acemiadam (220)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kesinlinlikle dolandırıcı. Kimse hayrına telefon vermez. Sen olsan 10.000 tl lik telefonu birine 250 tl ye verir misin?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Siteyi kontrol edeyim dedim ama site kapanmış. Arşivden baktım. Şunu söyleyeyim: Dolandırıcı

      Bu tür kampanya gibi görünen dolandırıcılık girişimlerinden uzak durmalısın. Kimse fiyatı 4000TL olan bir ürünü sana 300TL ye vermez. Böyle bir dünya yok. Bu tür dolandırıcılık girişimlerinde hep sınırlı bir süre verilir. Denilir ki 31 eylül son gün mesela. Kurbanın bir an önce harekete geçmesi beklenir, istenir.  Zaman ile üzerinde baskı oluturulur. Araştırmasına düşünmesine fırsat verilmez.

      Media Market adı da Media Markt firması taklit edilerek üretilmiş. Uzak dur bu tür sitelerden ve girişimlerden.

      alattin alattin (16999)
      4 yıl önce cevaplandı

        Hayır anlamadığım zaten belli olmuyormu? Bu tür şeyleri sadece cahiller, zekası yetmeyen kişiler kanabilir ve bu bizim ülke'de çok yaşanıyor bu dolandırıcılar bir çok insanı mağdur ediyor ama onlarda bilinçsiz oldukları için.

        infinity infinity (402)