Turkiyemining güvenilir mi?

Merhaba,

Turkiyemining diye bir siteye üye oldum, çok bilgi istemiyor. Sadece e-posta şifre ve telegramdan doğrulama istiyor. Sıkıntı çıkabilir mi?

toprak34 toprak34 (2026)
3 yıl önce sordu

  • çok yüksek olmayan bir miktar ile deneyip kullandığım cloud minning sitesi. şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor. iki sefer çekim işlemi yaptım ve orada da bir sıkıntı yok neonns 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Mining işi öldü. Onlar kazanır lakin sen kazanamazsın.  Harcadığın elektrik daha yüksek tutar. Hiç girme derim.

hakan hakan (15409)
3 yıl önce cevaplandı

  • @hakan yok abi donanım vs. satın almıyorsun cloud mining diye geçiyor cihazla alakalı bir şey yok toprak34 3 yıl önce
  • @toprak34 cloud mining sitesiymiş. Şimdi inceledim. Bu işlerde her zaman kasa kazanır dostum unutma :) hakan 3 yıl önce

CloudMining güvenilir mi tartışılır ancak miningin kendisi güvenilirdir. En azından artık elektrik parası gelirin %10'u kadar geliyor. Tabi zamlanmazsa :) @hakan hocamın yazdığı gibi 10 ay önce mining işi ölmüştü, son damlalarını yaşıyordu. Sonra efsane yükselişe geçti coinler. Raven, Ethereum, Bitcoin vs. Artık Mining'den yüksek miktarda kâr elde edilebiliyordu. E eskiden yani 10 ay önce falan insanlar neden mining yapıyordu? Çoğu Doğu'da olduğu için elektriği kaçak alıyorlardı. O yüzden kendilerine giren çıkan bir şey olmuyordu. Ekran kartı fiyatları da ucuzdu. Şu an düzgün bir rig ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Zorluk git gide artıyor bunun sebebi Ethereum'un yükselmesi, DAG boyutu falan. 4 GB altı ile kazım yapamazsınız DAG yüzünden. Eskiden sayı olarak fazla değer olarak az kazılıyordu. Mesela 1 ethereum kazabiliyordunuz ortalama bir sistemde bir ayda o da 900 TL'ye falan denk geliyordu. Şimdi ise aynı sistemle 0.03'e falan eşit. Sayı olarak az ama değer olarak fazla ona bakılırsa. Eskiden bu işi yapanlar bırakmadılarsa, yatırım amaçlı yaptılarsa milyoner hatta milyarder bile olmuşlardır. Konu eski ama belirtmek istedim. Anlatılacak çok fazla şey var :) Daha fazla sorusu olan var ise;

Uzun zamandır mining yapıyorum ve mining hakkında bilgilerim var. HiveOS olsun, Windows olsun farketmez. Sorun yaşayan var ise, merak ettiği yer var ise yukarıdaki linke tıklayarak soru sorabilirsiniz.

hydra hydra (3800)