Türknet kullanıyorum ve internet hızım sürekli yükseliyor düşüyor. Ne yapmam gerek?

Türknet'e ilk geçtiğim zaman sabit olarak 30 ping alıyordum ve 12-13 mbps alıyordum fakat son 1-2 hafta sonra 50-60 ping ve aldığım download sürekli 4-5-10 gibi oynuyor yani sabit durmuyor ayrıca internet'de sürekli kopmalar'da oluyor. Türknet müşteri hizmetleri sürekli saha ekibi yolluyor fakat sorun yok diyorlar yani kısacası pek fazla ilgilenen yok.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunu bir çok kişi yaşıyor fakat çoğu sorunun kaynağı şunlar:

    1. Binanızdaki internet kablolarının kötü veya baya eski olmasından.
    2. İnternet kablonuzun yıpranmasından veya kesip yeni ek kablo takılmasından.
    3. Modemin eski olmasından.
    4. Modem 7/24 haftalarca veya aylarca aktif şekilde açıksa. (Modeminizi 10-15 saniye kapatın ve bekleyin ardından modeminizi açın.)
    5. İnternet kablonuzun kalitesiz olmasından veya kamera kablosu gibi kablolar kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Benim önerim kaliteli kablo kullanmanız.
    6. Dış portta sorun olabilir fakat Türknet ekip yolladığı için eğer portta sorun varsa size bilgi verirler.
    7. Alt yapıda sorun olabilir.

    Eğer sorununuz devam ediyorsa Türknet ekibine bu sorunu bildirmeniz gerekebilir.

    Not:

    • 99 TL'ye Türknet ekibini evinize getirtebilirsiniz ve sorununuzu çözmeye çalışırlar.
    • Eğer alt yapınızı yeniletmek istiyorsanız apartmanın, Metre başına 4.5 TL gibi fiyatı var kabloların.

    Bu taleplerden birisini istiyorsanız veya kabul ediyorsanız, destek kaydı oluşturup talebinizi belirtebilirsiniz müşteri hizmetlerine.

    darkcrak darkcrak (5168)