Tuşlu telefonda takılı hattıma WhatsAppta doğrulama kodu geldi

Arkadaşlar lütfen bilgisi olan hemen yardımcı olsun bana çok rica ediyorum.

Bugün eski tuşlu bir telefonda kullandığım faturasız hazır kart hattıma çok saçma bir mesaj geldi.

WhatsApp doğrulama kodu adı altında bir mesaj.

Mesaj şu şekilde

 (  <#> WhatsApp kod: 300-405

Dogrula: v.whatsapp.com/676381

Kodu paylasmayin

4sgLq1p5sV6 B273 )

Bu mesaj arkaya 4 kere gelmiş şimdi gördüm.

Nedir bu mesaj?

Bu hattımın WhatsAppla hiçbir alakası yok.

Neden gelmiş olabilir bu mesaj ?

mat7 mat7 (341)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birisi Whatsapp kurarken telefon numarası kısmına sizin numaranızı yazmış. Bilerek ya da yanlışlıkla yapılmış olabilir.

    Tedirgin olmanızı gerektirecek hiç bir şey yok.

    Örnek veriyorum, ben telefonuma Whatsapp kursam, kurulum sırasında sizin numaranızı yazsam yanlışlıkla, doğrulama kodu size gider. Bunu bir kaç defa yapmış olabilir. Yapan kişi numarasını yanlış biliyor olabilir. Genelde belli bir yaşın üzerindekiler ya da çocuklar bu tür hatalar yapabiliyorlar.

    Yapmanız gereken bir şey yok. Mesaj gelir. Sadece rahatsızlık verir.  Bu kadar.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. Sağ olun. Cevap verediğiniz. Gerçekten çok tedirgin oldum. @murat (11383) mat7 2 yıl önce

    Hattın Whatsapp ile bir ilişkisi bulunmuyorsa bu sahte bir dolandırıcılık mesajıdır, mesajdaki siteye girmeyin.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Hayır hiç bir alakası yok WhatsAppta zaten behsettiğim gibi tüşlu esk model bir telefon. Hiçbir alakası yok WhatsApptala . Zaten verilen adrese girecek dursa değil ki telefon . Ama bu durum beni çok tedirgin etti çok... Ne yapmalıyım sizce ?@xbedirhanx (328) mat7 2 yıl önce
    • Ben bu linki güvenli bir şekilde açtım, direkt olarak Whatsapp uygulamasına attı. Muhtemelen tehlikeli değildir ama siz yine de açmayın. Birisi yanlışlıkla sizin telefon numaranızı girmiş ve Whatsapp da doğrulama için size kod göndermiş olarbilir. @mat7 xbedirhanx 2 yıl önce
    • Anladım. Herhalde yanlışlık oldu. Bekleyeyim bakalım başka bir mesaj gelecek mi.. Teşekkür ederim. Sağ olun . @xbedirhanx (328) mat7 2 yıl önce