Twitter hesabı geri alma

Merhaba arkadaşlar. Şimdi şöyle söyleyeyim, benim Twitter kullanıcı adım, adım ve soyadım idi. Ve adım İsmail ama soyadım herkeste yok, yani değişik bir soyadı. Şimdi ben Twitter'da arama bölümüne kendi adımı ve soyadımı yazınca o eski hesabım çıkıyor. Yani mentionlar çıkıyor. Hesabı sildiğim için ve silmeden önce de kullanıcı adını değiştirmediğim için, şimdi Twitter arama bölümüne kendi adımı ve soyadımı yazınca o eski hesabım çıkıyor. Kullanıcı adım, siyah gözüküyor. Hesap silindiği için. Ama işte mentionlar olduğu için diğer kişilerin bana yazdıkları görünüyor.

Şimdi ben o kişileri ya tek tek bulup Tweetlerini sildireceğim. Ya da geçen ki yaptığım gibi yapacağım. Yani ben Temmuz ayında yeni bir hesap açtım ve o hesabın kullanıcı adını da o eski kullanıcı adım yaptım, yani adım ve soyadım. Normalde bir kere alınan kullanıcı adı bir daha alınmaz ama ilginç bir şekilde Twitter bunu kabul etti. Fakat tekrar arama bölümüne adımı ve soyadımı ya da kullanıcı adımı yazınca o mentionlar siyah çıkıyordu ve o hesabım ile eşleşmemişti. Her neyse hesaptan çıkış yaptım. Şimdi tekrar Twitter arama bölümünden kontrol ettim ve o siyah yazı değişmiş ve Temmuz ayında açtığım hesap ile eşleşmiş. Yani o mentionlara tıklayınca yeni açtığım hesaba gidiyor.

Bu çok iyi bir şey. Şimdi o yeni açtığım hesaba girip, kullanıcı adımı rastgele bir şey yaparsam Twitter arama bölümüne adımı ve soyadımı ya da kullanıcı adımı yazınca ben çıkmayacağım. Fakat bir sorun var. Ben af edersiniz ama geri zekalı gibi o hesabı 'geçici mail adresi' ile açmıştım. Ve hesabın şifresini bilmiyorum. Ki mail adresi de 'geçici mail adresi' olduğu için de çoktan yok oldu gitti...

Ne yapacağım ben şimdi? O hesabı geri alıp, kullanıcı adını değiştirmem gerek. Fakat ne şifre ne de e-posta biliyorum... Bana yol falan gösterir misiniz? Olmadı o hesabı çalmam gerekecek, ama bunu da yapmayı bilmiyorum. Twitter'a mail yazsam, nereye ve nasıl bir mail yazmalıyım? Hesabı geri almayı denedim ama Twitter benim gerçek sahibim olduğunu doğrulayamamış...

dibih dibih (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer hesap için bir kurtarma telefon vb yoksa kurtarmanız imkansız

    kulan1 kulan1 (15)