Twitter Şevval Duru virüsü nasıl temizlenir?

Şevval Durunun seks videosunu buldum asdfgsjk kesin izleyin gibi ünlülerin adlarını kullanarak kullanıcıların Twitter hesaplarını çalan twitter virüsü nasıl temizlenir?

Twitter  Şevval Duru virüsü nasıl temizlenir? aşağıda anlatılmıştır.

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Twitter Şevval Duru virüsü​ nasıl temizlenir?

    Twitter üzerinde yayılan bu uygulama kullanıcıların hesap bilgilerini ele geçiriyor ve aynı zamanda zararlı bazı uygulamalar yüklüyor.

    Teknik olarak virüs olarak adlandırılamayan bu uygulama, kullacınılar için daha anlaşılır olabilmesi maksadı ile virüs olarak bahsedilmiştir.

    Kullanıcılar tarafından virüs, Twitter  Şevval Duru virüsü olarak adlandırılıyor.

    Twitter virüsü nasıl bulaşıyor?

    Virüs Oha  Şevval Durunun seks videosunu buldum asdfgsjk kesin izleyin http://goo.gl/rgvtMS.  gibi Twitler üzerinden gönderilen linkler tıklandığında kullanıcının karşısına http://ifsaoldu.blogcu.com/ adresinde Sahte bir video player açılıyor. Daha sonra yine bir yönlendirme ile kullanıcı http://apitwitter.ml/ adresine yönlendiriliyor.

    Bu yönlendirilen adres sizden, Twitter Uygunsuz İçerik Uyarısı başlığı ile Twitter kullanıcı adı ve şifrenizi istiyor. Elbette bu sahte bir login yani kullanıcı girişi ekranı. Bu ekrana Twitter kullanıcı adı ve parolanız girildiğinde kullanıcı adı ve parolanız başkasının eline geçiyor ve artık Twitter hesabınıza giremiyorsunuz.

    Twitter Şevval Duru  Twitter virüsü nasıl temizlenir?

    Öncelikle bilgisayarınıza veya telefonunuza herhangi bir virüs yüklenmiyor. Bu sebepten biligsayar veya telefonunuzda virüs taraması yapmanıza gerek yok.

    Şevval Duru Twitter virüsünden nasıl kurtulacağınız ve Twitter hesabınızı nasıl geri alacağınız aşağıda adım adım anlatılmıştır:

    Adım1: Twitter hesabını geri alınması:

    Şifreniz değiştirildiği için artık Twitter hesabınıza giremeyeceksiniz fakat hesabınızı geri almanız mümkün.

    1. Twitter parola sıfırlama adresine buraya tıklayarak ulaşın.
    2. Twitter'a kayıtlı e-mail adresini girin ve Ara butonuna tıklayın / dokunun.
      Twitter virüsü silme Ezgi mola Twitter virüsü
    3. Daha sonra mail adresinize mail önderileceğine dair bir sayfa gelecek bu aşamayı da geçtikten sonra mailinizi kontrol edin.
    4. Aşağıdaki gibi Twitter'dan bir mail gelmiş olmalı. Eğer göremiyorsanız gereksiz e-postaları kontrol etmeniz gerekebilir.
      Ezgi mola Twitter virüsü  hesap parola sıfırlama
    5. Mail geldiyse Şifreniz sıfırla butonuna basarak şifre sıfırlama sayfasını açın ve kendinize yeni bir parola belirleyin.

    Adım2: Twitter zararlı uygulamların silinmesi:

    Virüs Twitter hesabınıza zararlı uygulamalar yüklemiş durumda. Bu uygulamlardan kurtulmanız gerekiyor. Bu uygulamaları aşağıdaki gibi silin.

    1. Yeni parolanız ile Twitter hesabınıza giriş yapın.
    2. Profil ve ayarlar bölümüne gidin. Ayarları tıklayın.
    3. Sol taraftan Uygulamarı seçin.
    4. Şu uygulamaları silin
      Mobile Web Twitter tarafından
      Twitter for iPhone
      Ezgi mola Twitter virüsü  uygulama kaldırma

    Adım3:  Virüs tarafından takibe alınan hesapların takipten çıkartılması:

    Virüs sizden habersiz bazı hesapları takip etmeye başlıyor.  Takip ettiğiniz hesapları tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Muhtemelen aşağıdaki gibi hesapları takip etmeye başladığınızı göeceksiniz.

    Ezgi mola Twitter virüsü  takip bırakma

    Bu işlemlerden sonra Şevval Duru Twitter virüsünden tamamen kurtulmuş oldunuz Bu tür ünlülerin adları ile atılan ilgi çekici twitler pek çok zaman virüs linki barındırabiliyor. Kullanıcıların bu anlamda daha dikkatli olmaları gerekiyor.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar ne dediyseniz yaptım ama ekranda paylaşılan sacma seyleri silemıyorum onlar gıtmıyo ya ne yapacaz

      fkocaman fkocaman (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Daha önce paylaşılanları tek tek sileceksiniz. hakan 8 yıl önce

      Artık Qandırdım xD Diye Bir Youtube Bağlantısı Açıyor

      wowle wowle (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Twitter hesabıma gizli tweet gönderilmiş 2 tane ve hiçbir şekilde silemiyorum. Benim hesabıma kontrolüm dışı tweet gönderiliyor. Twitter da ŞevvalDuru linkine tıkladım. Ne yaptıysam engelleyemedim, yardım edin

        arifpaspal arifpaspal (1)