Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü nedir?

Twitter üzerinde Ayarlar ve Gizlilik > Giriş Doğrulaması > Giriş Onaylama Ayarlama  bölümüne girdim.

Daha sonra

Giriş onaylaması nasıl çalışır
Giriş yaparken, bir giriş kodu girmen gerekecek.
Giriş kodu sana kısa mesajla gönderilecek.
Giriş kodunu yazdığında, senin gerçek olduğunu biliriz.

Şeklinde bir yazı geldi ve Başla seçeneğine tıkladım. Telefon numaramı doğrulamamı istedi. Kod göndererek onayladım. Telefonuma SMS geldi. Daha sonra bir yedekleme kodu verdi ama bunu not etmedim.

İstediğim gibi oldu giriş yaparken artık doğrulama kodu istiyor. Sana bir giriş doğrulama kodu yolladık. mesajı ekrana geliyor ama kod SMS olarak telefonuma gelmiyor.

Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü nedir?

    Twitter'de hesaba girişinizde ilave bir koruma istiyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi SMS ile giriş doğrulaması yaparak sağlayabilirsiniz. SMS doğrulamasını açtığınızda Twitter telefonunuza 6 basamaktan oluşan bir sayı şeklinde doğrulama kodu gönderir.

    Bu SMS doğrulama kodu Turkcell, Vodafone, Turk Telekom gibi operatörlere bağlı olaraktan farklı bir SMS numarasından gelir.

    • Turk Telekom (Avea) kullanıyorsanız SMS size 2444 numarasından
    • Vodafone kullanıyorsanız SMS size 2444 numarasından
    • Turkcell kullanıyorsanız SMS size 2555 numarasından gelir.

    Bazen Twitter SMS doğrulama kodları telefona çeşitli sebeplerden gelmeyebilir. Bu durumda Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü için şu adımları yerine getirin:

    Aşağıdaki SMS numaraları operatörler üzerinden Twitter üzerinde işlem yapmanızı sağlayan numaralardır. Kısa mesaj SMS ile twitter'i kullanmak için bazı komutlar vardır.  Bu komutları SMS ile göndererek Twitter SMS servisini kapatabilir böylelikle girişteki doğrulama kodu sorma ekranını iptal edebilirsiniz.

    • Turkcell Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü:
      2555 numarasına DUR yazın ve gönderin.
    • Vodafone Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü:
      2444 numarasına DUR yazın ve gönderin.
    • Turk Telekom Twitter SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun çözümü:
      2444 numarasına DUR yazın ve gönderin.

    Yukarıdaki şekilde belirtilen numaralara SMS göndererek, Twitter'a girişte sorulan doğrulama kodu ekranını kapatabilirsiniz. Sms gönderildikten sonra size bir bildirim veya başka SMS gelmez. Bir kaç saniye sonra Twitter'a girmek istediğinizde artık sadece kullanıcı adı ve parola ile giriş yapabilirsiniz.

    SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor sorununun en basit çözüm yöntemi budur.

    hakan hakan (15409)