Ücretli ve ücretsiz hangi blog mantıklı ?

Felsefi yazıları  içeren  bir  blog  açmak  istiyorum .

Ücretli  ve  ücretsiz  iki  çeşit  blog  varmış .

Hangisi  daha  mantıklı ve  kolay  yada  zor?

Ücretli  ve   ücretsiz  olunca  nasıl  kullanılır,  yani  ücretli  yada  ücretsiz  ne  demektir ?  Her  iki  durumda  benim  nasıl  bir  işlem yapmam gerekir ?

Yardımcı  olur musunuz  rica  etsem .

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ücretsiz blog oluşturma siteleri

    Ücretli blog oluşturma siteleri

    Diğer alternatif: Wordpress hosting . Örneğin https://tr.godaddy.com/hosting/wordpress-hosting. Bu biraz daha teknik bilgi gerektirir bu sebepten bundan hiç bahsetmeyecağim.

    Kısaca anlatmaya çalışayım. Örneğin ücretsiz bir blog açarsan web sitenin yani blogunun adresi şu şekilde olabilir: ebruli.blogger.com

    Ücretsiz blog sistemlerinin avantajları- dezavantajları şu şekilde:

    • + Ücretsiz
    • + Kullanımı çok kolay
    • + Kurulumu, yayına alması çok kolay
    • + Yeni başlayanlar için ideal
    • - doğrudan www.ebruli.com gibi bir yönlendirme yapmak mümkün olmayabilir.
    • - bazı ücretsiz blog sitelerinde reklam olabilir.
    • - bloğunuzun adresi örneğin ebruli.blogger.com gibi görünür.

    Ücretli blog sistemleri:

    • + Kullanımı çok kolay
    • + Kurulumu, yayına alması çok kolay
    • + Yeni başlayanlar için ideal
    • + Reklam barındırmaz
    • Kendi alan adınızı yönlendirebilirsiniz (örneğin: www.ebruli.com)
    • - ücretli

    Benim tavsiyem blogger.com sitesine üye olun. Önce ücretsiz bir şekilde sistemi anlamaya çalışın. Daha sonra bu tür sistemlere alıştıktan sonra ücretli bir sisteme geçebilirsiniz.

    Blog açmak çok kolaydır. blogger.com'u ziyaret edin. Kayıt olun ve siteniz hazır.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler çok güzel izah etmişsiniz . Peki şuna açıklamanız mümkünmü , ücretli demek ne demek ? Nasıl bir işlemdir bu ? Bana ne kazandırır ve nasıl uğraş ister ? @alattin (6331) mat7 7 yıl önce
    • Blog açtım ama karışıma şöyle bir yazı çıktı ( Avrupa Birliği ülkeleri için çerezlerle ilgili bildirim Avrupa Birliği (AB) yasaları AB ziyaretçilerine blogunuzda kullanılan çerezlerle ilgili bilgi vermenizi gerektirir. Birçok durumda bu yasalar ziyaretçiden onay almanızı da gerektirir. Nezaket gereği, blogunuza bu düzenlemelere uymanıza yardımcı olacak bir bildirim ekledik. Bu bildirim, Google'ın blogunuzda Google Analytics ve AdSense çerezleri de dahil olmak üzere belirli Blogger ve Google çerezleri kullandığını ziyaretçilerin bilmesini sağlar. Google'ın gizlilik uygulamaları ve Google'ın iş ortağı sitelerindeki verileri nasıl kullandığı konusunda bilgi edinin. Bildirimi değiştirme Bildirimi değiştirme veya devre dışı bırakma Blogunuzu bu bildirimi gizleyecek şekilde düzenlediyseniz, kullanıcılarınıza blogunuzda kullanılan çerezlerle ilgili bilgi verme ve gerekiyorsa onaylarını alma sorumluluğu size aittir. Blogunuza üçüncü taraf analitikleri veya reklam hizmetleri de dahil olmak üzere, çerezler ayarlayan başka blog özellikleri eklediyseniz ek veya farklı bir bildirim sağlamanız da gerekebilir. Çerez kullanımınıza bağlı olarak, başka neler gerekebileceğini belirleme sorumluluğu size aittir. Farklı bir bildirim kullanmayı tercih ederseniz Google'ın AB kullanıcı izni politikasına uyduğunuzdan emin olun. Çerez bildirimleri oluşturma konusunda daha fazla bilgi edinin. Bildirimi görme AB dışındaysanız bildirimi görmek için blogunuzu görüntüleyin ve ülke kodunu değiştirin; örneğin blogspot.fr veya blogspot.co.uk yapın. Özel alan kullanıyorsanız AB dışındayken bildirimi görmezsiniz ) nedir bu yazı ve ne yapmalıyım ? mat7 7 yıl önce
    • @ebruli, ücretli demek siz yıllık ya da aylık blog hizmet karşılığında para ödeyeceksiniz demek. Blog sayfalarının hazırlanması için kullanılan web sitesi, blogunuzun yayınlanması için gerekli alt yapı için belirli bir ücret ödeyeceksiniz. Ücretsiz olanlarda bu tür paralar ödemiyorsunuz. Onlar sizden para almak yerine kendi reklamlarını sizin blogunuz sayesinde yapıyorlar. alattin 7 yıl önce
    • @ebruli bu yarıların yanlarındaki X işaretini tıklayarak kapatabilirsiniz. Sadece yasal olarak yapmak zorunda oldukları uyarılar. Önemli değil. alattin 7 yıl önce
    • Sorun çıkmaz diyorsunuz yani . Eminsiniz değil mi ? Sonra ters bir durum gelmez değil mi ? :) Şaka yapıyorum tabi ki :) Çok teşekkürler yardımınız için . @alattin (6331) mat7 7 yıl önce
    • @ebruli :)) alattin 7 yıl önce