ucuz laptap satan bir yer buldum

ucuz laptap satan bir site buldum ama güvenemedim bir bakar mısınız güvenli oldugu nasıl anlarımm

Asus K555LN-XO116D 8GB Notebook (tıkla)

nuri92 nuri92 (32)
6 yıl önce sordu

  • http://www.notebookadresi.com/asus-k555ln-xo116d-8gb-notebook nuri92 6 yıl önce
  • Linki yorum olarak değil, açtığın konu muhtevası dahilinde vermeliydin. Düzelttim (Senin yerine konuya linki ilave ettim). temmuz 6 yıl önce
  • teşekkürlerr nuri92 6 yıl önce

Toplam 3 Cevap

İşletim sistemi FreeDOS yazıyor, yani Windows'la beraber gelmeyecek. Aldığın zaman Windows'u sen kurmak zorundasın. Bunu göz önünde bulundurarak al

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • yüklerim sorun yok hangi sürümü yüklemeliyim windowsn nasıl sizceee nuri92 6 yıl önce
  • site sıkıntı yok yani bana tam sıkıntı yasamadan driver program lazım olacak nuri92 6 yıl önce
  • İstediğin Windows sürümünü yükleyebilirsin, farketmez. Profilimde bana ulaşabileceğin iletişim bilgileri var, driverları kurma konusunda yardımcı olabilirim @nuri92 omercik 6 yıl önce
  • beni ekler mısın kardeş yardımlarına ihtiyacım olacak mehmet nuri isal facebbok nuri92 6 yıl önce
  • Facebook'un arama bölümüne @farurhenho yazarak beni bulabilirsin @nuri92 omercik 6 yıl önce

Fiyatın uygun olduğu doğru fakat işletim sistemi (windows) yüklü gelmiyor ve onu sen kendin yükleyeceksin (Windows lisans ve etkinleştirme problemin olacak. Tecrübesiz bir PC kullanıcısı olduğunu düşünürsek donanım sürücülerini temin etme ve yükleme problemlerinde olabilir).

Güvenirlilik hususunda araştırma için web'de biraz dolaştım, genellikle alakalı web mağazası hakkında olumlu yorum ve ifadelerle karşılaştım. Bunlardan birkaçını aşağıda aktarıyorum:

"evet ben 3 hafta önce filan alışveriş yaptım.siparişimi verdiğim gün kargoya verdiler,ertesi gün bana ulaştı.hizmetten memnun kalınca arkadaşlarıma da bahsetmiştim.birisi de sipariş vermiş onunki de hızlıca geldi kendisine.memnun kaldık kısacası.fiyatları da gerçekten piyasanın altındaymış."

"evet güvenilir, 5 6 yıldır bildiğim bi firma yeri geldi ufak tefek alışverişlerim yeri geldi yüklü alışverişlerim oldu.şu ana kadar hiç problem yaşamadım tavsiye edebilirim:)"

"Evet güvenilir site.her yere göre daha ucuz.müşteriyle iyi ilgilenirler.siparişin durumu hakkında çıktığında ararlar.zannımca orta ölçekli ama büyük işler yapan bir firma bende 3 ay önce aldım,memnun kaldım açıkçası"

Ve bunlara benzer bazı başka olumlu yorum ve mesajlar..

Fakat bir tanede olumsuz bir mesaja rastladım. Objektif olma adına altta bunuda aktarıyorum:

"notebookadresi.com 'la ilgili deneyimimi paylaşıyorum. Satın aldığım Asus n56vz modeli bilgisayardan henüz 1 hafta geçmeden memnun kalmayarak siteyi aradım ve ürünü iade etmek istediğimi söyledim. Bana verilen cevap "açılmış ürün iadesi almıyoruz yoksa o ürünü satamayız" şeklindeydi. "Peki açmadığım üründen memnun kalmama gibi bir durum nasıl olur?" diye sorduğumda "biz o ürünü tekrar satamayız. yapacak bir şey yok" dediler. Cayma hakkını hatırlatınca "o hak sözleşmemizde yazdığı gibi açılmamış ürünlerde geçerli" cevabını aldım. Yani görmeden denemeden uzaktan aldığınız bir ürün beklediğiniz gibi çıkmazsa iade etmeniz mümkün değil.Tüketici mahkemesine şikayet edeceğimi bildirdim ve müşteri temsilcisi "buyrun edin, daha önce de böyle şikayetler aldık" dedi.
Bu şirket bana hem kaba davranmıştır hem de hukuksuz satış yapmaktadır. Alışveriş yapıp yapmama kararı size kalmış."

Karar senin :)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • benim için sıkıntı değil işlemci nasıl ram mı hdd nasıl ekran kartı nasıl işlemci hızı nasıl yeterlı mi nuri92 6 yıl önce
  • İhtiyaçlara ve kişiden kişiye göre değişir bunlar fakat genel olarak fena değil ve fiyat - performans olarak çok uygun. Zaten teknolojik cihazların satın alınmasında esas kriter ve değerlendirme fiyat - perforrmans uygunluğudur @nuri92 temmuz 6 yıl önce

Notebook biraz eski nesil, ellerinde kalmış olduğundan ucuza veriyor olabilirler (sadece tahmin) :)

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce cevaplandı

  • sıkıntı yok dimi site eski olmuş işini göremez anlamına gelmez işlemcisi ram ı hdd ekran kartı nasıl sizcee nuri92 6 yıl önce
  • Bu fiyata sıfır ve bu özelliklerde gayet güzel bir notebook.Sitenin güveninirliği konusunu @temmuz hocamız gayet güzel açıklamış.İhtiyacınız varsa sıfır ve bu fiyata bu notebooku düşünmeden alabilirsiniz.@nuri92 ismailsarp 6 yıl önce
  • teşekkürler evet bende beğendimm işte bir ttek kafa mıı site nin güvenliğine takılmış sayenızde çözeldü allah razı olsun nuri92 6 yıl önce
  • rica ederim @nuri92 alırsanız umarım sorunsuz alışverişiniz gerçekleşir. ismailsarp 6 yıl önce
  • inşallah şimdi hangi windows yüklemeliyim driver yüklemem lazım olacak saglam pogram önerir mısın yardımlarınız ihtiyaçım olacak nuri92 6 yıl önce
  • isterseniz bu soruyu farklı bir konuda sorun, hem daha farklı uzmanlar görür hemde burada karışıklık içinde kalmaz, daha düzenli gözükür :) @nuri92 ismailsarp 6 yıl önce
  • tamam tesekkürler allah razı olsunn nuri92 6 yıl önce