Ucuza satılan Windows 10 Home ve Pro keyleri hakkında bilinmesi gereken

İyi günler öncelikle

N11, gittigidiyor, hepsiburada, durmaplay gibi sitelerde ve forumlarda 30-60 tlye satılan Windows 10 Home ve Windows 10 Pro keyleri hakkında tahminimi paylaşmak istiyorum. Oem veya retail olarak 2 farklı şekilde satanlar mevcut

outsider outsider (13)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sitelerdeki ve forumlardaki satıcılar muhtemelen o keyleri  Ebay de 4-5 (20 dolara kadar) dolara satan kişilerden alıyor ve 40-50tl gibi bi fiyata satışa sunuyor. Yine aynı şekilde forumlarda konu açan kişiler içinde geçerli. Oradaki keylerde e-mail yoluyla anında gönderildiği için depolamalarına bile gerek kalmıyor. Nasılsa e-mail e gönderildiği için alımı çok kolay şekilde gerçekleştiriliyor. Kısacası kaynağı 4 dolar olan ne olduğu belirsiz keyleri belli başlı sitelerdeki satıcılardan 40-50tl ödeyerek alıyorsunuz. Karda değilsiniz. Ebay deki asıl kaynak bile 10tl istiyorken siz 50 veriyorsunuz. Çünkü böyle olunca güvenilirliği artıyor gibi geliyor ama öyle değil. Bir kez daha her ikiside muhtemelen aynı şey ve güvenilirliği yok.  Kafalardaki soru işaretleri kalkmış oldu böylece sanırım. Windows 10 fiyatını öğrenmeye çalışırken karşıma çıkan fiyatları görüp şok olduktan sonra araştırmaya başladım. Ebay de birçok yorum okudum ve aktifleştirdikten sonra keyin ''Retail/Oem'' sürüm olduğunu yazanları gördüm

    Ondan al ona ver yapıp 30-40 tl kar yapıyorlar. 100 kişide 4000 1000 kişide 40.000tl yapar. Az takıldıktan sonra ortada dönen olayı muhtemelen çözdüğüm için paylaşmak istedim. Ha durum bu değilse nedir bilemem tabi. Ama herkes etkinleştirildi yazısını gördükten sonra gelen heyecanla halloldu gözüyle bakıp yani üzümünü yiyip bağını sormadığı için paylaşayım dedim. Durum bu olmasa ve keyleri başka yerden tedarik ediyor olsalar bile (pek sanmıyorum) sağlamlık bakımından aynılar benim gözümde çünkü orjinal win10 pro 800TL

    outsider outsider (13)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 8.1 'den Windows'a 10'a bu anahtarlarla doğrudan geçebiliyor muyuz yoksa 10'u kurup sonra bu anahtarı mı gireceğiz? sibermedia 1 yıl önce