UEFI BIOS FORMAT ATMAK

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olcak bugün bir arkadaşın bilgisayarına format atıcaktım format cdsini taktım bilgisayarı yeniden başlattım bios ekranına girdim klavye ile mouse hareket etmiyor çalışmıyor menüde aşağı yukarı sağa sola yapamıyorum

yön tuşları denendi
page up page down denendi
f5 f6 denendi

(klavye ile mouse devre dışı kalıyor ne yapmalıyım)

mecosnc mecosnc (1)
9 yıl önce sordu

  • Klavye çalışmadan BIOS'a giriş yapılamaz. Nasıl girebildin? temmuz 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

UEFI arayüzünde klavye ve mouse kullanabilmeniz için özel bir işlem yapmanıza gerek yok.

Klavye ve mouse wireless yani kablosuz mu? O zaman kablolu klavye deneyin. Kablosuz klavye UEFI de çalışmayabilir.

Çok özel bir gaming keyboard yani oyun klavyesi kullanıyorsanız bu da sorun çıkarıyor olabilir.

Standart bir USB klavye deneyin.

Klavye ve fareyi farklı USB porta takın bu şekilde deneyin.

Ayrıca UEFI arayüzünde özel bir tuş kombinasyonu kullanmanız gerekiyorsa hangi tuşlar ile işlem yapabileceğiniz gösterilmiştir. Bir yerlerde yazıyor olmalı.

Hiç biri işe yaramazsa UEFI, BIOS güncellemesi yapın.

murat murat (12492)