Ultimate Boot CD (UBCD) nedir, nasıl kullanılır?

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ultimate Boot Cd 5.3.6 - Gezginler (tıkla)

    Sorunlu PC'ler için Teşhis ve Onarım Programları

    Ultimate Boot CD, işletim sisteminde sorun olan ya da hiç açılmayan bilgisayarınızdaki sorunları tanılamanızı ve yazılımsal sorunları onarmanızı sağlayacak onlarca program içeren ücretsiz bir uygulama paketidir. İndirdiğiniz ISO dosyasını bir CD'ye yazdırdığınızda önyüklenebilir bir uygalama paketleri CD elde etmiş olursunuz.

    Ultimate Boot CD, işlemci ve RAM test araçları, donanım tanımlama, sistem bilgisi, performans gösterge (benchmark), BIOS, hard disk, açılış yöneticisi, dosya, dosya sistemleri, ağ araçları gibi ve birçok farklı uygulama içerir.

    BIOS Araçları: !BIOS, BIOS, CMOSPWD, KEYDisk, PC CMOS Cleaner, WipeCMOS
    İşlemci (CPU) Araçları: CPUstress, CPUburn, CPU Burn-in, CPUinfo, Intel Optimized LINPACK , Benchmark, Intel Processor Frequency ID (P3 and below), Intel Processor Identification Utility (P4 and above), Mersenne Prime Test, Mersenne Prime Test, Stress, StressCPU (requires CPU with SSE), System Stability Tester, x86test,
    Hardiask/Açılış (HDD/Boot) Yönetimi: BOOTMGR, Boot Partition, EditBINI, GAG (Graphical Boot Manager), Gujin, MBRtool, MBRWork, PLoP Boot Manager, Smart BootManager, SPFDISK (Special FDISK), Super Grub Disk, Super Grub2 Disk, XFDISK (Extended FDISK), XOSL (Extended Operating System Loader), XOSL-OW (Extended Operating System Loader),
    Harddisk/Veri Kurtarma (HDD/Data Recovery): Offline NT Password & Registry Editor, PCLoginNow, PCRegEdit, PhotoRec, TestDisk,
    Hard Disk/Sürücü Bilgisi ve Yönetimi (HDD/Device Info and Management): AMSET (Maxtor), ATAINF, ATA Password Tool, Change Definition Utility (for Fujitsu M16xx/M2915 HDDs), DiskCheck, DISKINFO, ESFeat (ExcelStor), Feature Tool (IBM/Hitachi), GSmartControl, SMARTUDM, UATA100 (Seagate), UDMA Utility (for Fujitsu MPD/MPE/MPF series HDDs), UDMA Utility (for Fujitsu MPG series HDDs), Ultra ATA Manager (Western Digital), WDIDLE3 (Western Digital),
    Hard Dsik Tanımlama/Sorun Teşhisi (HDD/Diagnosis): ATA Diagnostic Tool (Fujitsu), Data Lifeguard Diagnostic for DOS (Western Digital), Data Lifeguard Diagnostic for DOS (Western Digital), Drive Fitness Test (IBM/Hitachi), ES-Tool (Samsung), ESTest (ExcelStor), GWSCAN (Gateway), GWSCAN (Gateway), HDAT2, HUTIL (Samsung), HUTIL (Samsung), MHDD32, MHDD32, PowerMax (Maxtor/Quantum), PowerMax (Maxtor/Quantum), SCSIMax (Maxtor/Quantum), SeaTools for DOS (Seagate/Maxtor), SeaTools for DOS (Seagate/Maxtor), SHDIAG (Samsung), TAFT (The ATA Forensics Tool), ViVARD,
    Hard Disk/Disk Koyalama (HDD/Disk Cloning): Clonezilla, CopyWipe, EaseUs Disk Copy, g4u, HDClone, partimage, Partition Saving, PC INSPECTOR clone-maxx, /HDD/Disk Editing, Disk Editor, DISKMAN4, DiskSpy Free Edition, PTS DiskEditor,
    Hard Disk/Disk Veri Silme (HDD/Disk Wiping): Active@ KillDisk Free Edition, CopyWipe, Darik's Boot and Nuke, Fujitsu Erase Utility, HDDErase, HDDErase, HDShredder, MAXLLF (Maxtor), PC Disk Eraser, PC INSPECTOR e-maxx, SUTIL (Samsung),
    Hard Disk Kurulumu (HDD/Installation): Data Lifeguard Tools (Western Digital), DiscWizard 2003 (Seagate), DiscWizard (Seagate/Maxtor), Disk Manager (IBM), Disk Manager (Samsung), MaxBlast (Maxtor),
    Hard Disk/Disk Bölümü Yönetimi (HDD/Partition Management): Cute Partition Manager, Dsrfix, FIPS, Free FDISK, GParted, Partinfo, Partition Resizer, Partition Saving, PTDD Super Fdisk, Ranish Partition Manager, SPFDISK (Special FDISK), XFDISK (Extended FDISK),
    Hafıza (Memory): AleGr MEMTEST, DIMM_ID, Memtest86, Memtest86+, TestMemIV, Windows Memory Diagnostic,
    Diğer Araçlar (Others): boot.kernel.org (BKO), ClamScan Antivirus, FileLink, F-PROT Antivirus, Kon-Boot, netboot.me, Parted Magic, UBCD FreeDOS (Based on NwDsk V3.40)
    Çevre Birimleri: (Peripherals): ATAPI CDROM Identification, CHZ Monitor-Test, Parallel Port Information System, Video Memory Stress Test,
    Sistem (System): AIDA16, ASTRA (Demo), Hardware Detection Tool, HWiNFO, NSSI, PC-Config, PCI, PCISniffer, System Speed Test 32

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ultimate Boot Cd devasa bir başlangıç programı.Hazırlayanın eline sağlık gerçekten :) ismailsarp 7 yıl önce
    • Evet ,aynen bendende öyle :) temmuz 7 yıl önce

    nasıl kullanacaz çözmedim birtürlü..! otomatik bakım yapmıyormu bu melet yahu ?

    atak atak (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hayır, otomatik bakım, onarım yapmaz. İhtiyaca göre araçlar vardır, onlar ayrı ayrı kullanılabilir. Sana bir otomatik bakım ve iyileştirme programı linki vereceğim. Eğer sabah saat 10'a kadar yüklersen yasal lisansa sahip olacaksın. Elini çabuk tutmalısın. https://tr.giveawayoftheday.com/ temmuz 6 yıl önce
    • 1- siteye girdim hangi proğramı indircem ? 2-''Ultimate Boot CD'' oluşturmuştum ben. kullanm hakkında nette fazla bilgi yok. boşuna uğraştık güzel bir proğram Teşekürler Adminim atak 6 yıl önce