Unable to modify table

MS Sql'de bir tabloya yeni kolonlar eklemek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum

'TabloAdi' table
- Unable to modify table.
The log for database 'VeritabanıAdı' is not available. Check the event log for related error messages. Resolve any errors and restart the database.

Unable to modify table hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MS SQL Unable to modify table hatasının çözümü nedir?

    Unable to modify table hatasının çözümü için şu adımları uygulayın:

    1. Microsoft SQL Server Management Studio içinde veritabanını sağ tuşla tıklayın.
    2. Tasks > Take Offline seçin.
    3. Daha sonra Tasks > Bring Online yapın.
    4. Bu işlemden sonra sorun düzelecektir.

    Unable to modify table geçici bir sorundur. Yukarıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz. Elbette bu işlemi yaparken veritabanının kullanılmadığından emin olun.

    alattin alattin (16984)