Unable to start virtual device genymotion - Your cpu is incompatible with virtualization technologies - Genymotion

Genymotion uygulamasın da telefon açmak istedim ama açmak istediğim de böyle yazı çıkıyor karşıma ne yapa bilirim lütfen bana yardım edin. Yardım eden her bir insana tek tek teşekkür ediyorum şimdiden❤ (Bu arada bilgisayarım windows 8.1)

unable to start virtual device genymotion. your cpu is incompatible with virtualization technologies

your cpu is incompatible with virtualization technologies

seva03 seva03 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aldığın hata your cpu is incompatible with virtualization technologies bunun anlamı CPU yani işlemcin sanallaştırma teknolojisine uygun değilmiş.

    İki sebebi olabilir: Gerçekten işlemcin Sanallaştırma teknolojisine uygun değildir ya da BIOS bölümünden VT-X açman gerekiyor.

    1. Bilgisayarını yeniden başlat
    2. F10 ya da F2 tuşlarına basarak BIOS bölümüne gir. Bu tuş anakartına bağlı olarak değişiklik gösterir.
    3. Intel Virtualization Technology (Intel VT-x) gibi bir seçenek olmalı. Bunu Enabled yapmalısın.
    4. Daha sonra  F10 tuşuna basarak kaydet ve çık.

    Windows 10 kullanıyorsan BIOS'a girmek için şunu yap:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştır
    2. Komut isteminde şu komutu uygula
      shutdown /r /o

    3. Daha sonra bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
    4. Daha sonra farklı bir Windows ekranı gelecek "Sorun Gider" seçeneğini seç.
    5. "Gelişmiş Seçenekler" seçeneğini seç.
    6. "UEFI Donanım Yazılımı Ayarları" seçeneğini seç.
    7. Gelen ekranda "Yeniden Başlat"  botununa tıkla.
    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Benim bilgisayarım windows 8.1

      seva03 seva03 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Tamam o zaman ilk bölümde anlattığım F10 veya f2 ile BIOS a girmeyi dene. Windows 10 kısmını unut. hakan 3 yıl önce