UNCServer nedir? Ne işe yarıyor?

Bilgisayarımda görev yöneticisini açtığım zaman karşıma UNCserver geliyor ve bunun ne işe yaradığını hiç bilmiyorum. UNCServer nedir?

UNCserver'i kapatsam ne olur?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    UNCServer.exe dosyasından bahsediyorsan Lenovo bilgisayarlarda sistem güncelleme için kullanılan bir dosya bu. Genel olarak C:\Program Files (x86)\Lenovo\System Update\UNCServer.exe yolu üzerinde bulunuyor.

    Levono sistem güncellemesi daha önceden  ThinkVantage System Update (TVSU) adını kullanıyordu.  BIOS, sürücü ve uygulama güncellemek için kullanılıyor.

    Tvsukernel.exe, TvsucommandLauncher.exe gibi UNCserver da (UNCServer.exe) Lenovo bilgisayarlada sistem güncelleme yazılımının bir parçası. Virüs veya zararlı bir yazılım değil.

    UNCServer.exe bilgisayar açıldığında kendi kendine çalışmaz. Ne zaman Lenovo sistem güncellemesi çalışmaya başlar işte o zaman UNCServer çalışmaya başlar.

    Eğer bu dosyadan kurtulmak istersen Programlardan Lenovo System Update yani Lenovo sistem güncelleme yazılımını kaldırman gerekir.

    Eğer Lenovo System Update kullanmıyorsan bu yazılımı kaldırabilirsin. Bir sorun yaratmaz.

    hakan hakan (15424)