Undelivered Mail Returned to Sender yandex mail sorunu

maillerimizde bir kaç gündür bir sorun var.  Yandex mail kullanıyoruz ve maillerimiz gitmiyor. Undelivered Mail Returned to Sender hatası ile mesaj alıyoruz. Geri gelen maillerin içeriği şu şekilde

This is the mail system at host mail.yandex.net.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

You can find the the possible reasons of the undelivered message letter here:
https://yandex.com/support/mail-new/wizard/zout_send/not-got-report-yes-other.html

Please, do not reply to this message.

<user@gmail.com>: host gmail-smtp-in.l.google.com[64.233.162.27] said:
    550-5.7.26 Your email has been blocked because the sender is
    unauthenticated. 550-5.7.26 Gmail requires all senders to authenticate with
    either SPF or DKIM. 550-5.7.26 550-5.7.26 Authentication results:
    550-5.7.26 DKIM = did not pass 550-5.7.26 SPF [sirket.com]
    with ip: [178.154.239.94] = did not pass 550-5.7.26 550-5.7.26 For
    instructions on setting up authentication, go to 550 5.7.26
    https://support.google.com/mail/answer/81126#authentication
    38308e7fff4ca-2e6f8023f1bsi47487051fa.491 - gsmtp (in reply to end of DATA
    command)

Reporting-MTA: dns; forward401a.mail.yandex.net
X-Yandex-Queue-ID: 162CD72C55
X-Yandex-Sender: rfc822; info@
Arrival-Date: Thu, 23 May 2024 10:28:09 +0300 (MSK)

Final-Recipient: rfc822; @gmail.com
Original-Recipient: rfc822;@gmail.com
Action: failed
Status: 5.7.26
Remote-MTA: dns; gmail-smtp-in.l.google.com
Diagnostic-Code: smtp; 550-5.7.26 Your email has been blocked because the
    sender is unauthenticated. 550-5.7.26 Gmail requires all senders to
    authenticate with either SPF or DKIM. 550-5.7.26 550-5.7.26
    Authentication results: 550-5.7.26 DKIM = did not pass 550-5.7.26 SPF
    [.com] with ip: [178.154.239.94] = did not pass 550-5.7.26
    550-5.7.26 For instructions on setting up authentication, go to 550 5.7.26
    https://support.google.com/mail/answer/81126#authentication
    38308e7fff4ca-2e6f8023f1bsi47487051fa.491 - gsmtp

Your email has been blocked because the sender is unauthenticated  hatasının çözümü nedir?

sedapekmez sedapekmez (624)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alan adı için SPF ve DKIM  kayıtlarının girilmesi gerekir.

    Bunu alan adınızı yöneten kişi yapmalı:

    SPF kaydı Ekleme

    • Size DNS servisi sağlayan şirketin web sitesindeki alan adı kontrol paneline (DNS alanına) giriş yapın.
    • SPF kaydı, alan adınızdan bir adresten gönderilen e-postanın, hedef e-posta adresinin spam kutusuna düşme riskini azaltmaya yardımcı olur. SPF kaydını yapılandırmak için, alan adınızdan e-posta gönderme konusunda sorumlu olan sunucuların listesini içeren bir TXT kaydı oluşturmanız gerekir.
    • Değer: v=spf1 redirect=_spf.yandex.net
      • Alt alan adının adı (ya da Host) — @

        Bazı kontrol panellerinde @ işareti kullanmak yerine alan adını belirtmeniz gerekir (örneğin, example.org.). Ne @ ne de alan adınızı belirtebiliyorsanız bu alanı boş bırakın.

        Bu alan kontrol panelinde bulunmuyorsa, herhangi bir şey belirtmeyebilirsiniz.

      • TTL alanını doldurmak gerekirse 21600 yazın.

    • Değişikliklerin devreye girmesini bekleyin. İnternetteki DNS sunucularının yeni DNS kayıtları hakkında bilgi alışverişinde bulunması 72 saati bulabilir.

    DKIM Kaydı da benzer şekilde. Yöneticiniz Yandex https://admin.yandex.ru/domains adresinden DKIM ve SPF kaydı ile ilgili bilgileri bulabilir.

    murat murat (12517)
    2 ay önce cevaplandı