Undelivered Mail Returned to Sender

Mail adresime Undelivered Mail Returned to Sender başlığında mailler geliyor.

Undelivered Mail Returned to Sender ne demek?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Undelivered Mail Returned to Sender ne demek?

    Undelivered Mail Returned to Sender'in türçesi  iletilemeyen mail gönderen kişiye geri döndü demektir.

    Herhangi bir mail adresine mail gönderdiğinizde bu mail çeşitli sebeplerden alıcıya ulaşmazsa size Undelivered Mail Returned to Sender  başlığı ile mail geri döner.

    Mailin karşı tarafa ulaşmaması için çok farklı sebepler vardır. Bunlardan en çok karşılaşılanı mail adresinin hatalı yazılmış olması ya da böyle bir mail adresinin olmamasıdır.

    Size dönen mailin içeriğine baktığınızda genelde şu şekilde açıklamalar ve bilgi notları vardır:

    I'm sorry to have to inform you that your message could not
    be delivered to one or more recipients. It's attached below.

    Burada gönderdiğiniz mailin bir  ya da kaç kişiye iletilemediğinin bilgisi veriliyor. Detayların aşağıda olduğu söyleniyor.

    Biraz daha aşağıdaki yazanlara baktığınızda şu şekilde bir satır göreceksiniz:

    Remote-MTA: dns; hotmail-com.olc.protection.outlook.com
    Diagnostic-Code: smtp; 550 5.5.0 Requested action not taken: mailbox unavailable.

    Alıcısı Hotmail sunucularında olan bir mail gönderilmiş. Diagnostic-Code bölümünde mailin neden iletilmediği yazılmış.

    Hotmail sunucuları kendinde böyle bir mail adresinin olmadığını bildirmiş.  Böyle bir mail adresi yok.

    Bu durumda siz yazdığınız mail adresini kontrol etmelisiniz. Eğer mail adresini doğru yazdığınız halde böyle bir mesaj geliyorsa mail adresini yanlış aldınız veya size yanlış verildi demektir.

    alattin alattin (16999)