UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatası

Bilgisayarım son dönemde "Kişisel bilgisayarınız hata ile karşılaştı..." hatası veriyor ve yeniden başlatıyor.

Windows 8.1 kullanıyorum ve mavi ekran üzerinde "your pc ran into a problem and needs to restart. We are just collecting some error info, and then we'll restart for you UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP"  yazıyor.

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatasını nasıl düzeltebilirim?

kmlfrk kmlfrk (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8'de UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatası genelde bir donanım hatasıdır. Bazı durumlarda güncel olmayan bir sürücü de UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatasına yol açabilir.

    UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekran hatası genelde şağıdaki donanımlarda bir sorun varsa ortaya çıkar

    • Bozuk veya hatalı bellek
    • Ömrü bitmek üzere olan sabitdisk HDD

    Son zamanlarda bir donanım birimi eklediyseniz, örneğin yeni bir RAM  takmak gibi, bu donanımı çıkartın.

    Overclock yaptıysanız bu UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatasına sebep olabilir. Overclock işlemini geri alın.

    Güncel olmayan sürücüleri güncelleyin. yine güncel olmayan bir sürücü UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatasıne sebep olabilir.

    Eğer bilgisayarınız bir masaüstü bilgisayar ise kasasını açın şöyle bir tozunu alın oynayan hareket eden bir kablo, kart var mı kontrol edin.

    UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP gibi mavi ekran hatalarının yukarıda yazdığım gibi pek çok sebebi olabilir.

    hakan hakan (15424)