Unexpected store exception Windows 10 mavi ekran hatası

Windows 10 kullanıyorum ve zaman zaman UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION  mavi ekran hatası alıyorum. Hatanın ne zaman olacağı belli olmuyor. Bazen oyun oynarken bazen de film izlerken bilgisayar kapanıyor ve ekrana mavi ekran üzerinde UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION  hatası geliyor. Bilgisayarı kapatıp açıyorum. Her şey tekrar normal çalışmaya devam ediyor. Windows 10 UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION  hatası nedir? UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION  hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İlk olarak bilgisayarın güncel mi?

    Windows 10 kullanıyorsan bu tip sorunlarla karşılaşman normal en son bu sorun Windows 10'un 1903 sürümü ilk çıktığında vardı bu sorunun çözümü ise o zaman şuydu. Ek olarak indirdiğin antivirüs programı var iste o antivirüs programını devre dışı bırakmak veya kaldırmak idi. Bu sorunu benim bildiğim yeni sürümlerinde yani yeni güncellemeler ile düzelttiler diye biliyorum çünkü bende de bu mavi ekran sorunu vardı ve illa antivirüs programını kapatıp da bir işlem yapıyordum sonra bir güncelleme geldi ve artık antivirüs programımı kapatmadan kullana biliyorum.

    Windows 10 1903 mavi ekran sorunu

    Windows sürümün güncel ise ve Antivirüs programı kullanmıyorsan BIOS güncellemesi yapmayı dene.

    USB bellekten Bios Güncellemesi nasıl yapılır?

    Laptopta batarya olmadan BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

    Bilgisayarının CPU kullanımı fazla ise ve bilgisayarını hiç temizlemediysen içini temizlemeni tavsiye ederim , termal macununu yenilemediysen daha önce yenilemeni tavsiye ederim.

    Bu sorunlar da işine yaramadı ise ekran kartını güncellemeni tavsiye ederim.

    AMD ekran kartı güncelleme nasıl yapılır?

    NVIDIA ekran kartı güncelleme - En Kolay Yöntem 2019

    Ekran kartını BIOS'u ve bilgisayarı güncellemene rağmen halen daha bu mavi ekran sorunu var ise bilgisayarının PSU sunda sorun ola bilir yani Güç kaynağında sorun ola bilir bilgisayarının ya da bilgisayarının gücü yetmiyordur

    Bu çözümlerin hiç biri işe yaramaz ise bilgisayarını bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 kullanıp bu tip sorunlarla karşılaşman normal demek yanlış olur. 5 yıldır aktif olarak W10 Kullanıyorum hiç bu şekilde mavi ekran almadım.

      CMD'yi yönetici olarak aç ve aşağıdaki komutları yapıştır;

      WSReset.exe.

      dism /online /cleanup-image /restorehealth

      sfc /scannow

      powershell

      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

      Sanki sistemm yük altında kalınca bu sorunu yaşıyorsun, örneğin oyun oynamak yada dizi izlemek gibi.

      Minidump dosyalarını paylaşın.

      Minidump Dosyası nasıl paylaşılır?

      hydra hydra (3800)