Unidealsa ve Unidealse Google Chrome uzantıları nasıl silinir?

Google Chrome'a bulaşan Unidealsa ve Unidealse uzantıları nasıl kaldırılır?

Unidealsa ve Unidealse uzantıları nasıl silinir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    unidealse ve unidealsa nedir, unidealse ve unidealsa nasıl kaldırılır?

    unidealse ve unidealsa bir reklam yazılımıdır. Google arama sonuşlarını değiştirerek aranan kelime sonuçları yerine size reklam siteleri görüntüler. unidealse ve unidealsa bu işi Google Chrome üzerine eklediği uzantı ve bazı yazılımlar ile birlikte yapar. Bu uzantı silindiğinde tekrardan geri gelir. Bu yapışkan uzantının silinmesi için normal uzantı silme yöntemlerinin dışında bir yöntem kullanmak gerekir.

    Bu tür yapışkan uzantılar istenmeyen programlar ile birlikte gelir. Ücretsiz pek çok yazılım bu tür istenmeyen uzantı içerir.  Yazılım üreticileri bu yöntemle para kazanmayı hedeflemektedir.

    unidealse ve unidealsa uzantısı nasıl silinir?

    unidealse ve unidealsa kaldırma işlemi temel olarak iki aşamadan oluşmaktadır:

    1. Potansiyel istenmeyen yazılımların kaldırılması
    2. unidealse ve unidealsa uzantısının Google Chrome'dan silinmesi

    Adım 1: Potansiyel istenmeyen yazılımların kaldırılması

    Öncelikle gereksiz ve reklam sebep olabilecek programlardan kurtulmanız gerekiyor. Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8, windows 8.1, Windows XP ve Windows Vista için de benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda unidealse, unidealsa, alderman verdant​ programları varsa sağ tuşla tıklayın açılan menüden kaldırı tıklayın.

    • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.
      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: unidealse ve unidealsa uzantısının Google Chrome'dan silinmesi

    unidealse ve unidealsa uzantısı oldukça yapışkan bir uzantıdır. Yukarıdaki işlemlerden sonra unidealse ve unidealsa  uzantısını silseniz dahi geri gelecektir. Aşağıdaki işlemler unidealse ve unidealsa  uzantısından tamamen kurtulmanızı sağlayacak çözümdür.

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Sağ üst köşede alt alta üç çizgi simgesindeki Google menüsünü tıklayın.
    3. Açılan menüden Diğer Ayarlar > Uzantılar'ı seçin.
    4. Google Chrome’da Uzantılar bölümünde sağ üst köşedeki Geliştirici modu’nu işaretleyin.Google Chrome geliştirici modu
    5. Silmek istediğiniz uzantının altında kimlik yazan bölümün karşısındaki asjdgejhdjksdnkjansdjksdhhbdjhasbd gibi bir kimlik ve Yükleme kaynağı C:\ProgramData\asjdgejhdjksdnkjansdjksdhhbdjhasbd\ gibi uzantının kurulu olduğu yeri göreceksiniz. Bu karmaşık harf grubu sizde farklılık gösterebilir.  Yükleme kaynağı uzantının disk üzerinde hangi klasörden yüklendiğini göstermektedir.
    6. Google Chrome'u kapatın.
    7. Masaüstündeki Bilgisayarım simgesini tıklayın ve C:\ yerel diskini seçin Sizde C:\ProgramData\asjdgejhdjksdnkjansdjksdhhbdjhasbd\ yerine farklı bir harf varsa onu seçin.
    8. C:\ProgramData klasörü gizli bir klasördür. Bu sebten göremeyebilirsiniz.
    9. Klasör görünüyorsa bu aşamayı atlayın. Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde gizli dosyaları gösterme seçeneğini aktif etmek için aşağıdaki linklerden sizin işletim sisteminize uygun olanı seçin.

      Windows XP gizli dosyaları gösterme
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme

    10. C:\ProgramData\ altında asjdgejhdjksdnkjansdjksdhhbdjhasbd\ klasörünü bulun ve silin.
    11. Bu işlemi silmek istediğimi her iki uzantı için de yapın. Hem unidealse hem de unidealsa için aşamaları tekrar edin.

    Bu işlemden sonra unidealse ve unidealsa uzantısı silinecek ve  ads by unidealse ve unidealsa reklamları tamamen ortadan kalkacaktır.

    cemkara cemkara (4215)