unmountable_boot_volume Hatası

Windows 7 olan laptopum bugünden itibaren bu hayatı vererek mavi ekranda takılıyor. İnternette farkli sitelere baktım ama olan çözüm yolları win xp. Bilgisayarı boot dvdsiyle onarmayı denicem ama. Onuda yapamıyorum. Ön yüklemek için bir tuşa bastıktan sonra, windows dosyaları yükleniyor dolduktan bir süre sonra mouse imleci ve siyah ekranda takılı kalıyor ve hiç bir şey yapmama müsade etmiyor. Bir kaç kez tekrar tekrar denedim ama hep aynı mousede siyah ekranda kalıyorum. Başka bir şekilde çözemezmiyim?

asarmac asarmac (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğiniz çözümü uygulamadan önce BIOS ayarlarında ufak değişiklikler yapmanızı önereceğim.

    1. İlk olarak bilgisayarınız açılırken F2 veya DEL (bilgisayarınızın açılış ekranında BIOS açma tuşunun ne olduğu yazacaktır) tuşuna basarak BIOS'u açınız.
    2. Ardından SATA Mode seçeneğini bulunuz ve IDE ise AHCI, AHCI ise IDE yapınız.
    3. Sonrasında EXIT bölümüne gelip Save and Exit seçeneğini seçiniz ve Y yazıp Enter'a basınız.
    4. Bahsettiğiniz çözümü uygulamayı şimdi deneyebilirsiniz. Ayrıca size birkaç benzer çözüm daha önerebilirim.
      Unmountable boot volume hatası - XP
      Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatası - W8
    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşın facesiyle üye olmuşum. Giremedim tekrar :) Hocam onu bir yerde görmüştüm ide yaparak düzelttim. Onarmayı yaptım. Aradı ve çözmeye çalıştı çözemedi. Yani olmadı. Diğer seçeneklere baktım ama çözemedim bir türlü.

      Başlangıç onarma bu bilgisayarı otomatik olarak onarmıyor. Sorun ayrıntılarına baktığımda sorunlu olay adı olarak StartupRepairOffline yazıyor. Bilgisayarda önemli bilgiler olduğu için Masaüstünde falan bilgisayara direk olarak format atamıyorum. Bir çare söyleyin :S

      asarman06 asarman06 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Sorun Windows CD'sinde de olabilir. Başka bir Windows XP CD'sinden onarma işlemini yapmayı tekrar deneyebilir misiniz? Ayrıca isterseniz her ihtimale karşı harddiski bilgisayara USB'den bağlayabilmenizi sağlayan aparatlar ile başka bir bilgisayara önemli dosyaların yedeğini alabilirsiniz. utkubayat 9 yıl önce