unmountable_boot_volume Windows 7

Bilgisayarı açıyorum ve karşıma  mavi ekranda unmountable_boot_volume  mavi ekran hatası geliyor.

Windows 7'de unmountable_boot_volume hatasının çözümü nedir?

Windows 7 kurulum diskim yok ve bilgisayarım Casper

ryse ryse (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Windows 7 diskim yok yazmışsınız ama Unmountable boot volume hatasını çözmek için Windows 7 kurulum diski şart.

    Bir şekilde Windows 7 kurulum diski bulursanız aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

    Windows 7 Unmountable boot volume hatasının  sebebi disk üzerinde dosya sisteminin hasar görmesi olabilir. Windows 7 Unmountable boot volume hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri uygulayın

     Windows 7 Unmountable boot volume hatasının çözümü:

    1. Bilgisayarınıza  Windows 7 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
    2. CD veya DVD'den önyükleme için herhangi bir tuşa basın iletisi göründüğünde bir tuşa basın.
    3. Dili, saati ve para birimini, klavyeyi veya giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
    4. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
    5. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıklatın.
    6. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Komut istemini tıklatın.
    7. Windows 7 Siyah Komut istemi ekranında C:\ yazın ve enter tuşuna basın. C sürücüsü Windows 7 işletim sisteminin kurulu olduğu sürücüyü temsil eder.
    8. Windows 7  Komut istemi ekranında  Cd boot yazın ve enter tuşuna basın.
    9. Windows 7 Komut istemi ekranında Bootrec /FixMbr yazın ve enter tuşuna basın.
    10. Daha sonra komut istemi ekranında Bootrec /FixBoot yazın ve enter tuşuna basın.
    11. Yine komut istemi ekranında Bootrec /RebuildBcd yazın ve enter tuşuna basın.
    12. Son olarak disk sorunlarını gidermek için Chkdsk /R yazın ve enter tuşuna basın.
    13. Yukarıdaki komutları çalıştırdıktan sonra C:\ sürücüsünde Exit yazın ve enter tuşuna basın. Komut istemi ekranının kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra  Windows 7 Unmountable boot volume hatası çözülmüş olmalı.

    hakan hakan (15424)